לימודי תואר ראשון

לימודי תואר ראשון – איזה תחום נלמד?

סיימתם את השלב של הבגרויות והשלמתם את הטיול שאחרי הצבא? בשעה טובה! כעת נשאר לכם רק לבחור מסלול לימודים לקראת לימודי תואר ראשון. יש כבר סיכוי רב כי אנשים שאתם מכירים כבר מנסים לשכנע אתכם לבחור במסלול כזה או אחרים, אבל לכם אין מושג אין ספק כי כיום האפשרויות רבות למדי והמשימה איננה פשוטה. מה לעשות? אם אתם מתלבטים, הרי אחת הדרכים היא להסתייע בשירותיו של יועץ לימודים.

 

מה תפקידו של היועץ
אם הזכרנו קודם את העובדה כי אתם מתלבטים מה ללמוד, הרי אחת הדרכים להפחית את ההתלבטות היא להסתייע בשירות של יועץ לימודים. אחרי הכל, מדובר באחת התקופות החשובות ביותר בחיים שלכם ולכן ראוי להקדיש לכך לא מעט מחשבה.
בחירת המסלול הנכון תסייע לכם להתפתח בלימודים ולהצליח לאחר מכן לפלס את הדרך לעולם העבודה. אם נחזור לתפקידו של יועץ לימודים, הרי מטרתו היא לכוון אתכם בכל הקשור לבחירת מסלול. תפקידו הוא לבחון ביחד אתכם את תחום הידע בו יש לכם רצון להתפתח ולהסביר לכם במה מדובר. ברגע בו תפגשו עם היועץ ותחליטו אודות המסלול יהיה לכם קל יותר לענות על השאלה מה אתם מעוניינים ללמוד. במסגרת הפגישה עם יועץ הלימודים הוא יבחן את הנתונים שלכם ואת הדרישות של המוסד האקדמי ויראה מה אתם נדרשים לעשות על מנת להיכנס ולהתחיל את שנת הלימודים במקום בו אתם מעוניינים ללמוד במסגרת לימודי תואר ראשון.

 

כיצד תקבלו את ההחלטה לגבי לימודי תואר ראשון
אם יש בסביבה שלכם אנשים אשר יודעים מהו תחום הלימודים המבוקש עבורם ואתם אינם יודעים עדיין, חשוב מאד לא להיכנס לפאניקה. אם אתם החלטתם שאתם רוצים להיות רופאים אך מצאתם את עצמכם בפקולטה אחרת הרי אחת הדרכים לבחור מסלול של לימודי תואר ראשון היא באמצעות הרגליים.
מה הכוונה? כיום ישנם מוסדות לימוד רבים ולכן חשוב מאד לבקר בהם על מנת לראות אילו תוכניות לימוד קיימות. כפי המשפט הידוע אין כמו מראה עיניים לכן חשוב מאד להגיע למקום עצמו ולהתרשם.

 

קביעת פגישה עם ראשי החוגים
דרך נוספת להחליט בנוגע לתחום לימודי תואר ראשון היא לקבוע פגישה עם ראשי החוגים במקצועות בהם אתם מגלים עניין פגישה עם ראשי החוגים אינה דומה לפגישה עם המזכירות אלא מדובר בפגישה נרחבת יותר אשר במהלכה אתם מקבלים מידע מפורט למדי אודות תוכניות הלימודים השונות. רצוי לא להגביל את עצמכם אלא לקבוע פגישה עם מספר ראשי חוגים- כך תקבלו כמה שיותר מידע בכל הנוגע לתוכניות לימודים שונות, מה שיאפשר לכם להחליט בצורה טובה ונכונה יותר לאחר בחינת התמונה הכוללת. כך תגיעו בבטחה לתקופת ההרשמה ללא לבטים מיותרים אשר ליוו אתכם לאורך תקופה ארוכה.

 

מסלולים

קורסים

ספרים

מורים

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
טאגים מומלצים
אריאל
מרכז
תואר ראשון / שני
קורסים מקצועיים / העשרה