לימודי תואר ראשון במשפטים למי מתאים

 

רבים תוהים למי מתאימים לימודי משפטים לתואר ראשון; אמנם התשובות אינן חד משמעיות, אך ניתן בכל זאת לקבל תמונה מדויקת למדי של מגוון התכונות הנחוצות לכל זירה בתחום המשפטים: המתעתדים לתחום עריכת הדין הפלילית זקוקים לאישיות נחושה, אקסטרוורטית ומלאת תשוקה, בעוד תחום הייעוץ המשפטי מצריך אישיות יצירתית, מחושבת ומוקפדת.

מבין מגוון הנרשמים לתואר ראשון במשפטים מוסמכים רק כ-60% למקצוע העו"ד. רבים משתלבים בתחום המשפטים בעולם האקדמי, בייעוץ משפטי לחברות ובמקצועות השונים בזירה; רבים, מן הטבע, אף נושרים במהלך מסלול הלימודים; אם כן, מי מתאים למסלול הלימודים לתואר ראשון במשפטים? מהם תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים? מהן אפשרויות התעסוקה לאקדמאים עם תואר ראשון במשפטים?

 

מתנאי קבלה ועד אפשרויות השתכרות

– תואר ראשון במשפטים מתאים לכל אדם בעל חוש צדק מפותח ואידאלים איתנים. מבחינה זו, הן האידאליסט האקסטרוורטי והן האידאליסט האינטרוורטי ימצאו את הנישה הייחודית להם בתחום המשפטים. ללא מטרה מוגדרת ונקודת מבט מוצקה, יאבד כל אחד את דרכו בעולם המשפטים.

– תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים משתנים בהתאם למוסדות השונים המציעים את מסלול הלימודים הרלוונטי; יחד עם זאת, אין לצפות לתנאים היורדים מציון של 600 בפסיכומטרי ומממוצע ציוני בגרות של 84.

– מסלול הלימודים לתואר ראשון אורך שלוש שנים. להסמכה לעו"ד על ידי לשכת עורכי הדין של ישראל, נחוצה שנה של סטאז'. לאחר זאת נערכת בחינה על ידי הלשכה. מדי שנה מוסמכים בישראל כ-1500 עורכי דין.

– מקצוע העו"ד איננו אפשרות התעסוקה היחידה עם תואר ראשון במשפטים, אך הוא הנפוץ ביותר. יחד עם זאת, רבים פונים לתחומים של משפטנות, אקדמיה וייעוץ משפטי. אף שישנה תחושת רוויה בעשורים האחרונים, הביקוש בשוק העבודה לבעלי תואר ראשון במשפטים איננו פוחת.

– השכר הממוצע של עורך דין בעל ניסיון, ולו של שנים ספורות, נע לרוב בין 8,000-12,000, בהתאם לבחירה בתחום ובחברה או במוסד המעסיקים. השכר בשנות העבודה הראשונות נמוך בצורה משמעותית, אך גם משתנה בהתאם לאופי העבודה.

– הסקטור הציבורי והסקטור הפרטי שונים באופן מהותי; הבחירה ביניהם נסמכת על סוג אישיותו של הבוחר, כישוריו, צרכיו המקצועיים והתנאים המתאימים לו ביותר.

 

לימודי תואר ראשון במשפטים אינם מתאימים לכל אחד, אך בהחלט מציעים מסלול תעסוקה מבטיח בתום הלימודים. התחום הענף והמסועף שופע בעבודות ותחומים שונים, בהם יכולים רבים למצוא עניין רב. משיכה טבעית לתחום המשפטים היא מקום מצויין להתחיל בו, ומוטב מוקדם ממאוחר!

 

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
טאגים מומלצים
משפטים
חיפה
האוניברסיטה הפתוחה
תואר ראשון / שני