לימודי ערב הנדסת מים אריאל

 

תחום לימודי הנדסת המים הוא אחד התחומים הנדרשים ביותר בענף ההנדסה. ופיתוחים שונים טכנולוגיים בתחום הם תמיד בנדרש, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה סביבתית. בשני העשורים האחרונים, הנגישות למים היא קשה יותר ולכן, יש צורך בפיתוח טכנולוגי שיאפשר את ביסוסן של מערכות המים במגוון דרכים. בארץ, מאזן המים תמיד היה שלילי והשימוש במים גדול יותר מאשר כמויות הגשם היורדות מדי שנה שנחשבות למועטות מאוד. יש לציין, כי בגלל ההתפתחות הרבה של הטכנולוגיה בישראל הנדסת משאבי המים הפכה להיות מן המתקדמים בעולם.

היכן לומדים לימודי ערב בתחום הנדסת המים?

מי שעובד במשך היום ומעוניין ללמוד מקצוע מרתק שמדבר אליו מכל הבחינות, יוכל ללמוד לימודי ערב בתחום הנדסת מים במכללת רופין בבית הספר להנדסה, במכללת ספיר ובמכללת אורט. במסגרת לימודי ערב להנדסת מים, יועברו התכנים המתאימים ללוח הזמנים של הסטודנטים, לימודי ערב בהנדסת מים יתקיימו במסלולים לתואר ראשון או במסגרת תעודות הסמכה. תנאי הקבלה ללימודי ערב משתנים בהתאם למוסדות והרבה מכללות מקלות על דרישות הקבלה ומציעה לסטודנטים בעלי בגרות חלקית וללא ציון בבחינה הפסיכומטרית להירשם למסלול ערב בלימודי הנדסת מים. במהלך לימודי הנדסת מים, הסטודנט יצטרך להרחיב את דעותיו במדעים מדויקים כמו מתימטיקה, פיזיקה וכימיה כמו כן במסגרת הלימודים יושם דגש על לימוד אנגלית טכנית כך שהסטודנט יוכל להתמודד עם הרבה מידע המופיע בשפה האנגלית..

בין הנושאים הנלמדים בהנדסת מים

במסגרת לימודי הנדסת מים יילמדו הנושאים הבאים: בקרת איכות, שיקום קרקע מזוהמת, שיקום נחלים ועוד. במהלך הלימודים בהנדסת המים, יכללו לימודים מעשיים במעבדות וביקור במעבדות חיצוניות. לכל מי שיש ברשותו תעודת בגרות מלאה וציונים סבירים ברמה של לפחות 3 יחידות לימוד במתימטיקה ואנגלית, יוכל להתקבל ללימודי הנדסת מים אבל רק לאחר שעבר מכינה קדם אקדמית של שנה. בוגרי הלימודים, יוכלו להשתלב במוסדות גדולים כמו עירייה וחברות או במשרד החקלאות, משרד הבריאות, המשרד לתשתיות לאומיות, במפעלים עירוניים ואזוריים ובחברות של ייעוץ ותכנון של תשתיות המים בישראל.

 

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים