לימודי מדעי המחשב לתואר שני באפקה

 

לימודי תואר שני במדעי המחשב הם למעשה לימודי המשך ללימודי תואר ראשון, הלימודים לתואר שני עוסקים יותר במחקר ובפיתוח יכולות מחקר אצל הסטודנט. במסגרת הלימודים הסטודנטים משפרים את כישוריהם ומתמקצעים בתחום מדעי המחשב. הלימודים הם לימודים עיוניים ומעשיים שמשלבים עבודת מחקר. ישנם מספר מסלולים משולבים כמו מתמטיקה ומדעי המחשב. היום ישנה דרישה לאנשי מקצוע ומומחים במדעי המחשב, עם וקידמה הטכנולוגית ישנה דרישה שהולכת וגדלה ליישומי מחשב מתוחכמים ומורכבים יותר.

תואר שני במדעי המחשב – ידע

אם בחרת להגשים את עצמך בתחום מתפתח ודינמי, בעל יישומים והתמחויות רבות, כזה שחודר ומשפיע על כל תחומי החיים – תואר שני במדעי המחשב יעזור לך לעשות זאת. יישומי המחשב עוזרים לאדם לבצע ולייעל את העבודה, מביאים להגשמת השאיפות מהר יותר, מאחסנים מציגים ומשנים מידע ותקשורות ועוד. כבוגר תואר שני במדעי המחשב תוכל להשתלב במקומות תעסוקה רבים בתחומי הפיתוח, היישום והמחקר של מדעי המחשב או שתוכל להתקדם במקום בו אתה נמצא כרגע.

תואר שני במדעי המחשב – נושאי לימוד

נושאי הלימוד לתואר שני במדעי המחשב הם רבים מאוד, אינך נדרש ללמוד את כל הקורסים הקיימים בתחום, בדרך כלל יהיו מספר קורסי חובה, מספר קורסי בחירה וקורסי מחקר או תזה. בין הקורסים הרבים אפשר למצוא: אלגוריתמים סדרתיים, מודלים של מערכות מחשבים, מערכות תוכנה וחומרה, גרפיקה ממוחשבת, הנדסת תוכנה, אלגוריתמים מבוזרים, לוגיקה במדעי המחשב, רשתות תקשורת מחשבים, מבני נתונים, רשתות מיון וניתוב, תורת הצפינה, גאומטריה חישובית, קריפטוגרפיה, מסדי נתונים, אנליזה נומרית, תכנון גאומטרי, עיבוד אינפורמציה קוונטית, עיבוד תמונות דיגיטלי, למידה חישובית, בלשנות חישובית, שפות תכנות, בינה מלאכותית, רובוטיקה ועוד.

תואר שני במדעי המחשב – מסלולי לימוד והתמחויות

ניתן ללמוד במסלול הכולל תזה ובמסלול שאינו כולל תזה, התזה נדרשת לשם לימודי המשך לתואר שלישי – דוקטורט – ולכן אם זו הכוונה שלך עליך לבחור במסלול הכולל תזה. בנוגע למסלולי ההתמחות, תוכל להתאים ולבחור את הנושא שהכי מתאים לטעמך וכישוריך. מסלול הלימודים לתואר שני נמשך שנתיים ברוב המקרים, ישנם מקרים שבהם ידרש זמן נוסף להתמחות.

תואר שני במדעי המחשב – תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני במדעי המחשב עשויים להשתנות בין מוסד לימודים אחד לאחר אך ישנם מספר תנאי קבלה עקרוניים: על מנת להתקבל למסלול עליך להיות בוגר תואר ראשון במדעי המחשב עם ציון ממוצע של 80 לפחות, ישנם מקרים חריגים שבהם יסכימו לדון בוועדת הקבלה שתחליט אם לקבל את הסטודנט או לא בהתאם לנתונים שהסטודנט יציג, זה כולל מכתבי המלצה והישגים של הסטודנט בתחום. בוגרי תואר ראשון במקצועות קרובים יצטרכו לעבור מספר קורסי השלמה לפני שיתקבלו למסלול.

 

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים