לימודי חשבונאות לתואר ראשון בחיפה

לימודי חשבונאות וראיית חשבון לתואר ראשון מאוד מבוקשים זהו התחום שעוסק בכל מה שקשור לפיננסים, אין היום עסק או ארגון שלא מנהל את התנועות הכספיות שלו. ישנה חשיבות רבה הן מבחינת מיסוי וחוק והן מבחינה עסקית בניהול ורישום מדויק של התנועות הכספיות בעסק. רואה החשבון הם אלה שדואגים להציג בכל רגע נתון את המצב הפיננסי של העסק, מידע זה נחוץ להנהלה ולבעלי המניות כדי לקבל החלטות בנוגע לעסק. נתונים מדויקים יעזרו לזהות משברים ולהתגבר על בעיות כמו גם לאתר הזדמנויות עסקיות ובאופן כללי להביא לשגשוג והצלחה פיננסית של העסק.

לימודי חשבונאות לתואר ראשון – ידע

אם יש לך גישה לפיננסים ומספרים, אם אתה רוצה להשתלב במקצועות כמו רואה חשבון, חשב, יועץ השקעות, מנהל כספים, מבקרים פנימי או חיצוני, יועץ כלכלי, יועצי מס במקומות עבודה רבים כמו מוסדות ממשלתיים, תאגידים בינלאומיים, משרדי עריכת דין, חברות ביטוח, שוק ההון, חברות פרטיות, עסקים קטנים ובינוניים, ייעוץ אינטרנטי ועוד. לימודי חשבונאות יתנו לך את הידע התאורטי והכלים המעשיים להצליח. אנחנו בידע נעזור לך למצוא את המקום המתאים ביותר עבורך ללימודי חשבונאות.

לימודי חשבונאות לתואר ראשון – נושאי לימוד

בחלק הראשון של לימודי החשבונאות הסטודנט לומד קורסים שנותנים לו רקע בנושא החשבונאות והפיננסים ביניהם מתמטיקה וסטטיסטיקה, יסודות הכלכלה, כלכלה ניהולית, יסודות החשבונאות, יסודות מערכות מידע לחשבונאים ויסודות המשפט בהמשך הלימודים הדגש הוא על לימודי חשבונאות קורסים כמו חשבונאות ניהולית, חשבונאות פיננסית, תורת המימון, מאזנים, דו"חות כספיים, בעיות מדידה בחשבונאות וכדומה בחלק האחרון של הלימודים נלמדים נושאים כמו חשבונאות ניהולית מתקדמת, ביקורת מתקדמת, חשבונאות חקירתית, כלכלת ישראל, משפט מסחרי, ניהול סיכונים פיננסיים, חשבונאות היי טק, מסים עקיפים, קבלת החלטות עסקיות, דיני ניירות ערך ובורסה, התנהגות ארגונית, מבוא לחקר ביצועים, הערכה ומסחר בניירות ערך, מיסוי בינלאומי מיסוי מקרקעין ועוד.

בסיום הלימודים על מנת לעסוק בראיית חשבון הבוגרים צריכים לעבור תקופת התמחות תחת רואה חשבון מוסמך ולעמוד בהצלחה בבחינות של לשכת רואי החשבון.

לימודי חשבונאות לתואר ראשון – מסלולי לימוד והתמחויות

ניתן ללמוד חשבונאות במסגרת אקדמית או במסגרת שאינה אקדמית. במסגרת אקדמית ישנה אפשרות ללמוד במסלול חד חוגי או דו חוגי לתואר ראשון. בין המסלולים לתואר ראשון, תואר ראשון בחשבונאות, תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה, תואר ראשון בחשבונאות ומנהל עסקים, תואר ראשון בחשבונאות ומשפטים ועוד בהתאם למוסד הלימודים והמסלולים המוצעים.

לאחרונה ישנה אף חלוקה בלימודי החשבונאות לחשבונאות פיננסית העוסקת בכל מה שקשור בדו"חות כספיים, נתוני רווח והפסד וכדומה המשמשים את מנהלי החברה והרשויות ולחשבונאות ניהולית שמתמקדת במתן נתונים ועזרה בקביעת החלטות בחברה בנוגע למחירים, מימון, השקעות, תפוקות וביקורת נתונים אשר מכוונים את ההתפתחות העסקית של הארגון.

לימודי חשבונאות לתואר ראשון – תעודה

עם סיום הלימודים, במידה והסטודנט למד במסגרת אקדמית ועמד בכל הדרישות הוא יקבל תעודת B.A בחשבונאות או במידה ולמד במסלול דו חוגי יקבל תעודת הסמכה בהתאם. לימודי החשבונאות מקנים לסטודנט פטור מחלק ממבחני הלשכה לרואי חשבון. שוב, על מנת לעסוק בראיית חשבון הבוגרים צריכים לעבור תקופת התמחות תחת רואה חשבון מוסמך ולעמוד בהצלחה בבחינות של לשכת רואי החשבון.

לימודי חשבונאות לתואר ראשון – תנאי קבלה

תנאי הקבלה נחשבים לבינוניים עד קשים. תנאי הקבלה ללימודי חשבונאות משתנים ממוסד לימודים אחד לאחר ומסתמכים על ציון המבחן הפסיכומטרי בשקלול עם ציון ממוצע הבגרות. מוסדות לימודים בעלי מוניטין וביקוש עשויים להעמיד תנאי קבלה קשים יותר. ניתן ליצור קשר עם מוסדות הלימודים כדי לברר מהם תנאי הקבלה בכל אחד מהם.

קורסים

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
טאגים מומלצים
חשבונאות וכלכלה
חיפה
טכניון
תואר ראשון / שני
טאגים נפוצים