לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון לתואר ראשון

 

המקצוע של ביוטכנולוגיה, קשור לתעשייה ,כימיה, רפואה וחקלאות. הידע הביולוגי, ישמש לצורך טכנולוגיות חדשות ומתקדמות. בלימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, ניתן לשלב גם הנדסת מזון ומדעים. ישנם גם מסלולים נוספים בתחום זה, כמו למשל מדעי הצמח, מדעי החיים וביוטכנולוגיה. המטרה של לימודי תואר ראשון ביוטכנולוגיה היא להכשיר את מהנדסי הביוטכנולוגיה שיהיה להם ניסיון מעשי ותאורטי בתחום זה. הנושאים המרכזיים הנלמדים תחום הביוטכנולוגיה הם כמובן כימיה, ביולוגיה, מדעים ,תזונה, הנדסה גנטית ועוד במסלול ההנדסה בביוטכנולוגיה יהיו כמובן לימודים הקשורים לתחום ההנדסה.. בין הקורסים הסטודנטים יצטרכו לקחת בהם חלק יינתנו קורסים בתחום: כימיה אי אורגאנית, כימיה אורגאנית, ביולוגיה של התא, ביוכימיה, כימיית המזון, מיקרוביולוגיה מבנה ותכונות של חומרי מזון.

 

היכן לומדים הנדסת ביוטכנולוגיה?

ניתן ללמוד הנדסת ביוטכנולוגיה בהרבה מכללות ברחבי הארץ כמו הדסה ירושלים, המרכז באוניברסיטאי באריאל, בכרמיאל ובעוד מכללות המפוזרות ברחבי הארץ. ניתן גם להתמחות בביוטכנולוגיה ימית ללימודי תואר ראשון. לימודים אלה נמשכים כארבע שנים והעלות היא מו שכר לימוד אוניברסיטאי. אם בחרתם ללמוד דווקא במכללות השוות שכר הלימוד יהיה יקר יותר. בחלק ממוסדות הלימוד, תוכלו לשלם את שכר הלימוד באמצעות מלגות. עליכם להיות בעל ציון גבוה בפיסיקה, כי לימודי הפיסיקה הינם נושא מרכזי בתחום לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה. בכל מוסד אקדמאי, ישנן מכינות לימוד למקצוע הפיסיקה שנועדו לספק לסטודנטים רקע בתחום זה והכנה שתהיה מספקת לקראת לימודים לתואר הראשון.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

הבוגרים שסיימו תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה יוכו להשתלב בלא מעט תעשיות כמו: תעשיית המזון, תעשיית הכימיה, הביוכימיה, תעשיות התרופות ועוד. הרבה חברות בארץ, עוסקות בתחומים אלה והביקוש למקצועי הנדסאי ביוטכנולוגיה הוא רב. מי שמעוניין יוכל להמשיך לתואר שני או לעסוק במחקר או הוראה בתחום זה.

 

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים