לימודי הנדסה / הנדסאי תעשייה וניהול האוניברסיטה הפתוחה

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול הם לימודים שמכילים נושאי לימוד רבים, זהו תחום הנדסי שנלקח מעולם התעשייה והניהול, הנושא הוא דינמי שמתפתח ומתאים עצמו לקצב הצמיחה ולצרכים במשק. לימודי הניהול ביחס לייצור וכלכלה הם שילוב שנותן לתלמיד ידע מקצועי ומעשי שבעזרתו הוא יכול להשתלב במגוון תפקידים במשק. כל אלה הופכים את המקצוע למבוקש ונפוץ.

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול – הגשמה

אם בחרת להגשים את עצמך בתחום דינמי, שבעזרתו תוכל לבחור את תחום העיסוק שלך אם זה בניהול ייצור, רכש, שיווק, ניהול ומעקב אחר פרויקטים ועוד, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול יתנו לך את הכלים התאורטיים והמעשיים לעשות זאת. עם עבודתך בתחום לאחר ההסמכה, תוכל להשלים לימודים לתואר ראשון בהנדסה ולהתקדם בתפקיד.

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול – נושאי לימוד

בלימודי תואר הנדסאי תעשייה וניהול תלמד מגוון רחב של קורסים בנושאים שונים. תלמד קורסים מתחום המדעים , קורסים בתחום ההנדסה, תעשייה וניהול, ופיננסים. הקורסים ונושאי הלימוד משתנים מעט בין מוסדות הלימוד ומסלולי הלימוד השונים. מבין נושאי הלימוד תלמד: מתמטיקה, אנגלית טכנית, פיזיקה, סטטיסטיקה, כלכלה, מערך מפעל, גורמי סיכון בניהול, טכנולוגיה בתעשייה, תקנים ישראליים, גיהות ובטיחות בעבודה, עיבוד מידע, תכנון הייצור, חקר ביצועים, ניהול פרויקטים, ניהול מחסנים והפצה, ניהול מלאי, ניהול רכש, לוגיסטיקה, סחר בינלאומי, אמצעי תובלה, חקר זמן, בקרת איכות, דיני עבודה, תמחיר, מימון, חשבונאות, עיבוד נתונים, שימושי מחשב, כלכלה ניהולית הנדסית, מדעי ההתנהגות, תקשורת נתונים, ועוד. הלימודים כוללים הגשת פרויקט גמר במסלול הנבחר.

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול – מסלולי לימוד והתמחויות

התמחות בבטיחות וגהות: הנדסאי תעשייה וניהול שהתמחה בבטיחות וגהות יעסוק בבטיחות ומניעת תאונות, ימליץ ויאכוף נהלים למניעת תאונות וישמור על סביבת עבודה בטוחה ועובדים בריאים שיכולים לייצר.

התמחות במערכות ייצור: הנדסאי תעשייה וניהול שהתמחה במערכות ייצור יעסוק בתכנון והקמה של מערכות ייצור, שיפור וייעול שיטות עבודה, ניצול זמן ושיפור תפוקה.

התמחות בלוגיסטיקה: הנדסאי תעשייה וניהול שהתמחה בלוגיסטיקה, ישתלב בניהול מלאים, שינוע, ניהול מחסנים ועוד. זהו תחום שמייעל את השירות וזמן האספקה וכך תורם רבות לארגון. עם הייצור ושיווק הגלובלי ושימוש באינטרנט לרכישה, התמחות זו נדרשת היום יותר מבעבר.

התמחות במערכות מידע: הנדסאי תעשייה וניהול שמתמחה במערכות מידע רכש כלים מעשיים בתכנון עיצוב וניתוח תהליכים פנים ארגוניים, תהליכים הנדסיים ומנהליים כשידע זה משולב בידע מעמיק בתחום מערכות המחשב וטכנולוגיות מידע יש לבוגר את היכולת ליצור פתרונות ממוחשבים בארגון שמביאים לשיפור ויעילות בכל תחומי הפעילות בארגון. זהו תחום התמחות מאוד מבוקש היום.

התמחות בניהול פיננסי: הנדסאי תעשייה וניהול שמתמחה בניהול פיננסי ישתלב בדרג הביניים בתחום הכספים, הניהול הפיננסי והחשבונאות של העסק.
התמחות בשיווק וניהול: הנדסאי תעשייה וניהול שמתמחה בשיווק וניהול יעסוק בתכנון והשקת ותכניות שיווקיות שיקדמו את מוצרי הארגון ויביאו למודעות ציבורית נרחבת על טיב המוצרים של העסק. פתיחת שווקים חדשים שימוש בפלטפורמות שיווק והכל כדי להזרים יותר עסקים לארגון.
התמחות בתעבורה: הנדסאי תעשייה וניהול שמתמחה בתעבורה יכול להשתלב בתפקידים לתכנון, ביצוע ואחזקה של אמצעי תעבורה, כבישים, שדות תעופה, צמתים, גשרים, רכבות וכדומה.
לימודי הנדסאי תעשייה וניהול – תעודה
עם סיום מסלול הלימודים ועמידה בתנאים של מוסד הלימודים יהיו זכאים בוגרי מסלול הנדסאי תעשייה וניהול  לדיפלומת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט. מרבית הבוגרים משלימים את הכשרתם המקצועית בשילוב עם העבודה בתחום לתארים מתקדמים.

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול – תנאי קבלה

להלן תנאי הקבלה למסלול הנדסאים, תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין מוסד לימודים אחד לאחר. על המועמד ללימודי הנדסאים לעמוד באחד מבין התנאים הבאים:

  • תעודת בגרות מלאה.

  • תעודת בגרות חלקית הכוללת לפחות: 3 יח"ל במתמטיקה, 3 י"חל באנגלית, 2 יח"ל בהבעה עברית בציונים עוברים. (במקצועות אנגלית ומתמטיקה יתקבל גם ציון 50 בבחינות הבגרות ברמה של 4 או 5 יח' בגרות, במקצועות העברית יתקבלו גם שני מקצועות ברמה של 1 יח' כל אחד).

  • קיימת אפשרות שילוב: אישור משרד החינוך על ציון בגרות כנדרש בסעיף 2 ואישור מה"ט על ציון עובר בבחינות הגמר הממלכתיות, במקצועות מתמטיקה אנגלית, עברית.

  • מסיימי מכינה טכנולוגית להנדסאים שעמדו בהצלחה בבחינות מה"ט במקצועות: מתמטיקה, אנגלית, הבעה עברית.

  • תועדת טכנאי מוסמך של משרד החינוך.

  • אישור של מכון סולד על עמידה בבחינות הבאות: מתמטיקה, אנגלית ועברית בציון עובר.

  • בוגר מכינה אקדמית או מכינה אוניברסיטאית ממוסד מוכר בישראל.

מועמדים בני 35 ומעלה בעלי תעודה ממשרד החינוך המעידה על סיום 12 שנות לימוד זכאים לפטור  מתנאי הקבלה הנ"ל. בנוסף בעלי תעודת בגרות מחו"ל יגישו תעודה מתורגמת ע"י נוטריון לצורך אישורה במשרד החינוך.
כמו כן על כל מועמד לעבור ראיון אישי עם ראש המסלול המבוקש ומבדק התאמה בהתאם למסלול המבוקש.

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים