לימודי הנדסה / הנדסאי תנאי קבלה

הנדסת תעשייה וניהול, הינו תחום הנדסי רחב ומתפתח. תחום זה, משלב בתוכו תחומים רבים וזהו אחד מתחומי התעסוקה הדינאמיים שנמצאים בהתפתחות מתמדת. מהנדס תעשייה וניהול עסק בתחומים שמסייעים לו במטרותיו כמו למשל: ניהול טוב של חברות, ארגונים, מפעלים וכל מיני גופים אחרים אתם הוא עובד.
בחלק מהתחומים הנוספים בהם עוסק מהנדס תעשייה וניהול יעסוק המהנדס גם במערכות מידע, מחשוב, תכנון ותפעול של מערכות משולבות, הנדסת אנוש, הנדסת חומרים, שירות וניהול מערכות ציוד מכני משוכללות, מאגרי מידע ובניית תכניות עבודה.
ניתן ללמוד את הנדסת תעשייה וניהול במקומות המומלצים שהם: הטכניון {המכון הטכנולוגי לישראל} באוניברסיטת תל אביב, ובאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.
תנאי הקבלה באוניברסיטאות השונות בארץ
בגלל הביקוש הרב ללימודי הנדסה תעשייה וניהול,  ישנה  דרישה לתנאי קבלה גבוהים, יש להירשם או להתחיל להתעניין כבר בתקופת הפסח בה רף הקבלה למקצוע זה מפורסם ע"י מוסדות הלימוד.
תוצאות המבחן הפסיכומטרי  בלימודי אוניברסיטאיות בתחום הנדסה תעשייה וניהול חייב  להיות מעל 720, במכללות למשל הציון יהיה פחות בתנאי הקבלה ויעמוד על 600 נקודות.
מבחני בגרות במקצועות הריאליים יהיו ברמה של 5 יחידות לימוד במיוחד במקצועות כמו מתימטיקה ופיזיקה. תמיד כדאי להירשם במקביל לעוד מוסד לימודי גבוה על מנת להגדיל את הסיכויים לקבלה. יש לשים לב שחלק ממוסדות הלימוד, יכולים להעלות או להוריד את דרישת תנאי הקבלה , הכול בהתאם למספר הנרשמים באותה שנת הלימודים.
ישנן גם מכללות, שאינם דורשים כלל מבחן פסיכומטרי, ולכן יש לברר את הנושא היטב. יש אפשרות גם ללמוד למכינה קדם אקדמאית  כך שיקל מאוד על מי שאין לו תעודת בגרות מתאימה לדרישות המוסד הלימודי.
היכן ניתן ללמוד לתואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול?
 בטכניון בחיפה, באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, באוניברסיטת תל אביב, ישנן מכללות שונות בהן ניתן אף ללמוד את מקצוע הנדסה תעשייה וניהול כמו: במכללת אפקה בתל אביב, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל, המרכז האקדמי רופין, והמכללה האקדמית להנדסה ירושלים, המכללה האקדמית ספיר, המכללה למדעים ראשל"צ, מכללת רחובות ומכללת רעננה.
בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים