לימודי הנדסה מדוע כדאי ללמוד לימודי הנדסת מים וקרקע?

 

תחום המים והטיפול בהם הינו תחום עולמי חשוב שמקבל כיום הכרה משמעותית במדינת ישראל. שנחשבת לאחת המדינות המדולדלות ביותר במקורות מים. בממשלה, עסוקים למצוא פתרון למשבר המים שפוקד את ישראל במיוחד בחודשי הקיץ החמים. החורף בישראל הוא אינו ארוך וכמויות הגשם אינם מספיקות למלא את מקורות המים בארץ. בארץ, יש ביקוש רב לאנשי מקצוע שקיבלו הכשרה כמו ניהול ופיתוח של מערכות מים, מערכות השקיה עבור החקלאות, מערכות טיפול בשפכים ועוד. אחד המקצועות המבוקשים הינו הנדסת קרקע ומים. בישראל, תחום זה מתפתח ללא הפסקה, והנדסאים רבים עובדים שעות ארוכות על מנת למצוא פתרונות לפחות זמניים למחסור המים בארץ. אחת הדוגמאות לפתרונות שהמציאו מהנדסי הקרקע והמים זה החסכמים, הפטנט הידוע לכולנו עם הידית החסכונית בשירותים.

מהו תפקידו של הנדסאי קרקע ומים?

הנדסאי קרקע ומים עוסק בתכנון, באחזקה ובתפעול של רשתות מים הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. עבודתו של הנדסאי קרקע ומים, מתבצעת גם במשרד וגם בשטח. עבודה זו דורשת מההנדסאי מדידות שונות, הסקת מסקנות מהממצאים ותכנון של שיפור המצב. הנדסאי קרקע ומים, ילווה תהליכים שונים של עיבוד בטכנולוגיית הקרקע והמים כמו למשל, טיפול במים מותפלים ונושא תעלת הימים , שהפך להיות לחשיבות ראשונה בתחום איכות הסביבה.

הדרישות ללימודי הנדסאי קרקע ומים

לימודי הנדסאי מים וקרקע אורכים כשנתיים, אך לימודי תואר ראשון בהנדסת קרקע אורכים כארבע שנים. עם כל העובדות הללו, ישנן מספר מצומצם של מוסדות אקדמיים שמציעים לימודי הנדסת קרקע ומים. תנאי הקבלה במסלול זה עשויים להיות גבוהים מהרגיל. הסטודנטים שאינם יעמדו בתנאי הקבלה, יצטרכו לעבור מכינה קדם אקדמית במסלול טכנולוגי הנדסי שתשפר את סיכוייהם להתקבל ללימודים אלה. הנושאים שיילמדו במסלול לימודי הנדסת קרקע ומים יהיו מקצועות ריאליים רבים כמו מתימטיקה ופיסיקה, על המועמדים להיות מתאימים בחשיבה מתמטית. נושאים נוספים שיילמדו הם: מאגרי מים, התפלת מים, אינסטלציה סניטארית, אספקת מים עירונית, ניקוז ושימור הקרקע, מחזור שפכים ופסולת, חומרים מסוכנים. כל אלה יהיו רק מלימודי הנדסאי קרקע ומים.

 

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים