לימודי הנדסה / הנדסאי מים

תחום הלימודים של הנדסאי מים הינו חדש, תחום זה תופס תאוצה לנוכח הצרכים הגוברים של טיפול בהרבה נושאים הקשורים לטכנולוגיית המים, טיהור המים וטיפול ושמירה על איכות המים, התפלת המים, שינוע  וניצול נכון של מקורות המים. תכנית לימודים זו, תעניק ללומדים ידע מקצועי ושימוש בתחומים הללו, הלימודים יכשירו את הסטודנטים לעסוק בתפקידים שונים בתחום.
המסלול בתכנית הלימודים של הנדסאי מים יכלול לימודי מתימטיקה, סטטיסטיקה, שרטוט, תחומים הקשורים לנושא הנדסאות המים כמו טיפול בשפכים ומי קולחים, תהליכי התפלה, דיגום מים הידרולוגיה, השקיה לחקלאות וחידושים טכנולוגיים הקשורים לתחום זה, בקרת הליכים ועוד. לימודי הנדסאי מים, יכשירו את הסטודנטים להתמקצעות בתחומי הקרקע והמים ויסייעו להם להשתלב בתעשיות השונות שעוסקות בתחום זה. בסוף הלימודים יידרשו הסטודנטים לבצע פרויקט גמר שבו יישמו את כל הידע שרכשו בלימודים אלה.
הנדסאי מים לתואר ראשון או לימודי תעודה?
הלימודים בתחום הנדסאי מים, מתחלקים לשני סוגים, לימודי תעודה ולימודים לקראת תואר ראשון. זהו תואר מדעי שבו בוגרי התואר, יירשמו בפנקס המהנדסים והאדריכלים. תנאי הקבלה ללימודים יהיו: תעודת בגרות בממוצע של 70, הכוללת מתימטיקה ברמה של 4 יחידות לימוד בממוצע של 80, אנגלית 4 יחידות לימוד בממוצע של 70 ופסיכומטרי בציון שיעלה על 560. נקודות.  שכר הלימוד לתואר הנדסאי מים יהיה בגובה שכר לימוד אוניברסיטאי ואת התואר ניתן ללמוד ברוב האוניברסיטאות בארץ.
אם יש סטודנטים המעוניינים בלימודי תעודה בלבד, הם יוכלו ללמוד במכללות מסוימות ללימודים אלה. אורך הלימודים הינו בין שנתיים לשלוש  ותנאי הקלה אינם גבוהים, יש מוסדות לימוד שמקבלים סטודנטים בעלי ציון עובר במקצועות הבעה, מתימטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד ואנגלית ברמת 3 יחידות לימוד. הנדסת טכנולוגיית המים, הינה תחום בלימודי הסביבה שנותן מענה לדרישה הרבה ולביקוש פתרונות בתחום המים. ההנדסאים שסיימו את לימודיהם, יוכלו לעסוק בהרבה תחומים שיש להם השפעה ממשית על חיינו וישפיעו בצורה משמעותית על העתיד.
מי שמעוניין ללמוד לימודי תעודה במכללות יוכל ללמוד במקומות הבאים: המרכז לעיצוב וטכנולוגיה אריאל בשומרון, המכללה הטכנולוגית רופןן בית הספר להנדסאים, ובמכללת ספיר.
בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים