לימודי הנדסה / הנדסאי מים אפקה

לימודי הנדסת מים הוכרזו כלימודי הנדסה לכל דבר ועניין. בשנים האחרונות אנו עדים למצוקת המים הגוברת בעולם ובישראל בפרט. לפתרון בעיית המים דרושים משאבים הנדסיים ופתרונות טכנולוגיים שונים. ישראל הינה מדינה הנחשבת למעצמה בתחום הפתרונות הטכנולוגיים לבעיית המים.
תכנון מתקני התפלה {תכנית זרחין} טפטפות לשטחים חקלאיים ועוד. טכנולוגיית המים, אינה שייכת רק לבעיית המחסור במים, אלא גם למניעת זיהום במי התהום והזרמת השפכים למקורות מים שונים. צבירת הפסולת הגוברת עם השנים דורשת פתרון טכנולוגי לגבי שפכים תעשייתיים ובעיית זיהום הים. החשיבות של לימודי הנדסת מים קשורה אל ההשפעה הממשית על חיי היום יום שלנו ומטרת הלימודים היא להכשיר סטודנטים לתפקידי מפתח בעיריות, וחברות המתעסקות בנושא המים ולתת לחברות אלה את הפתרונות הטכנולוגיים וההנדסיים.
מה התכנים הנלמדים בלימודי הנדסת מים?
התכנים שיילמדו הסטודנטים בלימודי הנדסת מים יהיו כדלקמן: כימיה אורגנית, פיסיקה, מתמטיקה , מבני אינסטלציה, מיקרוביולוגיה, משאבות, אנגלית, תברואה, מערכות מים ושפכים, פסולת מוצקה, הטמנת פסולת, מחזור, מתקני התפתל מים, בריאות הציבור, ניטור סביבתי ועוד.
במשך הלימודים, יתבצעו סיורים בשטח ויילמדו אף לימודים תיאורטיים על מבנה מערכות המים בישראל. בין היתר תתבצע סקירה על פתרונות שהומצאו עד היום, בעיות עם שפכים תעשייתיים וסקירה כללית על מצב משק המים בישראל.
מהם מסלולי הלימוד בהנדסת מים?
לימודי הנדסת מים, יכולים לבוא כחלק מתואר ראשון במדעי הסביבה או בתור קורס המעניק תעודה של הנדסאי מים. לימודי הסביבה בשאר האוניברסיטאות בארץ אורכים ארבע שנים,  ותחום ההתמחות בלימודים אלה הוא טכנולוגית המים. הלימודים באוניברסיטאות הם ממוקדים יותר ובסוף הלימודים  הבוגר יקבל תעודת הנדסאי מוסמך.
גם במכללות מסוימות ניתן ללמוד את תחום הנדסת המים ודרישות הקבלה הן תעודת בגרות מלאה וראיון אישי עם המועמד ללימודים. בלימודי האוניברסיטאות בתחום הנדסת המים, יש צורך גם בציון פסיכומטרי. הרבה מומחים בתחום המים בישראל מבוקשים לעבודה בארצות כמו יפן, אוסטרליה וקפריסין. תפקידם של מהנדסי המים הוא הקמת מתקני התפלה, מתן פתרונות השקיה לחקלאות ומניעת זיהום מי השתייה.
בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים