לימודי הנדסה / הנדסאי חומרים פלסטיקה האוניברסיטה הפתוחה

 

הנדסת פלסטיקה הנו תחום מחקרי המשמש את התעשיינים השונים ברמה המדעית. מהנדס הפלסטיקה נדרש להכיר את הפלסטיק על בוריו, לדעת מה הן תרכובותיו הכימיות, כיצד יגיב הפלסטיק כאשר הוא באינטרקציה עם חומרים אחרים, ומה הם יתרונותיו ומגבלותיו של חומר זה. בשונה מחומרים אחרים, הפלסטיק הוא החומר הנפוץ ביותר בתעשיות בעולם, והוא נותן מענה לכל מחסור או בעיה המתעוררים במפעלים השונים. בשל כך, התחום התגבש כדיסיפלינה עצמאית: חומר זה מלווה את האדם ברוב סדר היום שלו, ורוב המוצרים לצריכה ביתית הנם מוצרי פלסטיק. התעשיינים השונים תלויים בחומר זה תלות בלתי אמצעית, שכן הוא מספק פתרונות לרוב מוצריהם, ולכן הביקוש לברי סמכא בתחום הנדסת הפלסטיקה הולך וגובר.

 

ברי סמכא אלה, הנם אנשים שלמדו את התחום באופן אקדמי, וזכו להכיר את מרכיבי הפלסטיק בצורה מדעית ומקיפה. על פי רוב, תואר ראשון יספיק למחזיק בו על מנת לבצע עבודות בתחום זה עבור המפעלים השונים, אולם כמו בכל תחום אחר – בעלי תואר שני ותואר דוקטור, יוכלו לשמש גם כיועצים לחברות הייצור השונות בעניין השילוב והטיפול בפלסטיק במסגרת פסי הייצור שלהם.

 

דוגמאות לתעסוקה בתחום הנדסת פלסטיקה

אפשרויות התעסוקה בענף הנדסת פלסטיקה רבות ומגוונות. ניתן לעבוד במפעל ייחודי לייצור מוצרי פלסטיק כמו "כתר" כמשווק מוצרי הפלסטיק השונים, וכמפתח טכניקות חדשות ליישום עבודה עם פלסטיק, ועד למשרות בכירות בתעשיות הכבדות, כמו תעשיית הרכב, או התעשייה האווירית. בתעשיות אלה ניתן להיות מבקר איכות, ולערוך ביקורת במפעלים הללו על סמך הידע האקדמי שצברת. ניתן גם לזכות במשרת בודק, בה העובד מקבל על עצמו אחריות לבדיקת המוצרים, לרבות ביצוע בדיקות הרס, כגון מבחני ריסוק למוצרים השונים, ובדיקת דרישות המוצרים בהתאם לדרישת מכון התקנים באותה מדינה.

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים