לימודי הנדסה / הנדסאי בניין

הנדסאי בניין הוא איש מקצוע בעל ידע טכנולוגי והנדסי בתחום הבניה. הוא מחזיק מקצוע יישומי בתחום. הנדסאי בניין משתלבים בענף הבניה ולוקחים חלק חשוב בעשייה ובתכנון הכרוכים בו. נקרא גם הנדסאי הנדסה אזרחית או מנהל בניה. ההתפתחות של תחום הנדל"ן בשנים האחרונות הביאה לדרישה גדולה של אנשי מקצוע. קיימת עליה מתמדת באיכות ובסטנדרטים של הבניה בארץ, שימוש בטכנולוגיות ושיטות בניה חדשניות ויעילות, חומרי בניה משופרים, יישומי מחשב לתכנון ומעקב ועוד. כל אלה דורשים ידע ומיומנות רבים שאותם ניתן לרכוש בלימודי הנדסאי בניין ששמים דגש על החלק הפרקטי של התחום.

לימודי הנדסאי בניין – הגשמה

אם בחרת לעסוק בתחום מתפתח ודינמי, תחום של עשייה ויצירה, תחום שמשפר את מראה הבניינים, הרחובות והערים ובנוסף תחום שיש בו ביקוש ותמורה, לימודי הנדסאי בניין יעזרו לך להתקדם. לימודי הנדסאי בניין הם יותר עבור מי שלא מעוניין בלימודי הנדסה ארוכים ושרוצה להגיע מהר יותר ליישום הידע בבניה. בנוסף אם תרצה לשפר את רמתך המקצועית ואת תנאי השכר, תואר הנדסאי יעזור לך.

לימודי הנדסאי בניין – נושאי לימוד

בלימודי הנדסאי בניין, מנהל בניה או הנדסה אזרחית, תקבל ידע לגבי תכנון, בניה, תפעול וחזקה של מבנים. הנושאים הנלמדים קשורים לתחום הנדסת הבניין וההנדסה האזרחית, ביניהם: מתמטיקה, אנגלית טכנית, תורת הבנייה, חומרי בנייה, ארגון וניהול בנייה, תכנון קונסטרוקציות בטון, חישוב כמויות וחוזק חומרים, תכנון אינסטלציה סניטרית, תכנון קונסטרוקציות פלדה, ארגון וניהול בניה, בטיחות באתרי בניה, פיקוח בנייה, בטיחות בבנייה, תכנון כבישים, תשתיות,  ארגון וניהול אתר, כלכלת הבניה, שימוש בתוכנות ומחשב בבניה ועוד.במהלך הלימודים יש צורך להכין פרויקט גמר שהינו חלק מדרישות הסיום של הדיפלומה.

לימודי הנדסאי בניין – תנאי קבלה

להלן תנאי הקבלה למסלול הנדסאים, תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין מוסד לימודים אחד לאחר. על המועמד ללימודי הנדסאים לעמוד באחד מבין התנאים הבאים:

  • תעודת בגרות מלאה.

  • תעודת בגרות חלקית הכוללת לפחות: 3 יח"ל במתמטיקה, 3 י"חל באנגלית, 2 יח"ל בהבעה עברית בציונים עוברים. (במקצועות אנגלית ומתמטיקה יתקבל גם ציון 50 בבחינות הבגרות ברמה של 4 או 5 יח' בגרות, במקצועות העברית יתקבלו גם שני מקצועות ברמה של 1 יח' כל אחד).

  • קיימת אפשרות שילוב: אישור משרד החינוך על ציון בגרות כנדרש בסעיף 2 ואישור מה"ט על ציון עובר בבחינות הגמר הממלכתיות, במקצועות מתמטיקה אנגלית, עברית.

  • מסיימי מכינה טכנולוגית להנדסאים שעמדו בהצלחה בבחינות מה"ט במקצועות: מתמטיקה, אנגלית, הבעה עברית.

  • תועדת טכנאי מוסמך של משרד החינוך.

  • אישור של מכון סולד על עמידה בבחינות הבאות: מתמטיקה, אנגלית ועברית בציון עובר.

  • בוגר מכינה אקדמית או מכינה אוניברסיטאית ממוסד מוכר בישראל.

מועמדים בני 35 ומעלה בעלי תעודה ממשרד החינוך המעידה על סיום 12 שנות לימוד זכאים לפטור  מתנאי הקבלה הנ"ל.
בנוסף בעלי תעודת בגרות מחו"ל יגישו תעודה מתורגמת ע"י נוטריון לצורך אישורה במשרד החינוך.כמו כן על כל מועמד לעבור ראיון אישי עם ראש המסלול המבוקש ומבדק התאמה בהתאם למסלול המבוקש.

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים