לימודי הנדסה / הנדסאי אפקה

במכללות נחשבות ניתן ללמוד את הנדסת חומרים מתקדמים ואף באוניברסיטאות הגדולות. בעבר, לימודי הנדסת חומרים מתקדמים היו בשילוב עם לימודי הנדסת מכונות.  כיום, הנדסת חומרים מתקדמים נלמדת בנפרד. במכללות השונות בארץ, לומדים ארבע שנים לתואר הראשון  והמטרה היא להכשיר מהנדסי חומרים ותהליכים שיהיו בעלי הידע הדרוש ומיומנויות עתירות מידע. מי שמעוניין בלימודי תואר שני, יוכל להשתלב ללא בעיה ולהמשיך באותו מוסד לימודי בו הוא סיים בהצלחה את התואר הראשון.

לימודי הנדסת חומרים מתקדמים לתואר ראשון אינם מספיקים

מומלץ להמשיך בלימודים ולהתעדכן בחידושים הטכנולוגיים האחרונים בכל פעם. כל המוצרים סביבנו, קשורים להנדסת חומרים מתקדמים. אם תראו מוצרים מסוימים כמו תרופות, חומרי ניקוי, כלי תחבורה, דשן לחקלאות, בשמים, ועוד הרבה מוצרים נוספים. לימודי הנדסת חומרים מתקדמים לתואר ראשון, מאפשרים לסטודנט ליצור ולהיות מעורב בייצור מוצר הן מבחינת החומרים המתאימים והן מבחינת ההליכים.
הסטודנט לומד אף את הפיתוח והייצור של מוצרים שונים, ואת הפיקוח על תהליכי הייצור עד לקבלת המוצר המוגמר ובדיקת איכותו.
מכיוון שהתחרות קיימת גם בתחומי הייצור כיום, התפקיד של מהנדס חומרים מתקדמים זה מציאת פתרונות הולמים לייצור חומרים בדרך היעילה הזולה והבטוחה ביותר.
חשוב כי המהנדס יידע כיצד להתייעל, לכן בוגר תואר ראשון בהנדסת חומרים מתקדמים, יידע  לתת מענה נכון לצרכיו של כל מפעל או חברה תעשייתית, המהנדס יוכל לרשום פטנט על כל מוצר שהוא פיתח בעצמו.
הרבה מאוד חברות בתחומים רבים, דורשים כי יפתחו עבורם מוצרים שונים חברות אלה הן בתחום התרופות, המזון והאלקטרוניקה.

מה לומדים בתחום הנדסת חומרים מתקדמים?

באוניברסיטאות ובמכללות הנחשבות מתקיימים לימודי הנדסת חומרים מתקדמים, מסלולי הלימוד הינם: חומרים אלקטרוניים, חומרים מבניים ומתקדמים.
המסלול משולב לתואר כפול בהנדסת חומרים ופיסיקה של מצב מוצק והמטרה היא להרחיב את הידע הטכנולוגי בהנדסת חומרים.

 

 

 

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים