לימודי הנדסה / הנדסאי אלקטרוניקה באר שבע

את מקצוע הנדסאי האלקטרוניקה נוכל למצוא בכל תחום מתחומי התעסוקה בשוק; החל ממתפעלי ומתחזקי רשתות בחברות הייטק ועד להנדסאי מכשירים רפואיים, ככל שהופך העולם תלוי עוד ועוד בטכנולוגיה, הופכים הנדסאי האלקטרוניקה למשמעותיים יותר ויותר.
לכן, אין זהו פלא שלימודי הנדסאי אלקטרוניקה נחשבים ליוקרתיים, ושהמקצועות בתחום הינם כה מבוקשים.
הצורך האדיר בהנדסאי אלקטרוניקה איכותיים ומקצועיים מוליד בתורו שכר נאה ועבודה קבועה ויציבה. תנאי העבודה מחייבים גמישות בשעות העבודה, אחריות והקפדה על פרטים, כמו גם יכולת יצירת פתרונות מהירה.

תנאי הקבלה למכללות השונות המציעות מסלול לימודים לתואר הנדסאי אלקטרוניקה משתנים ממוסד למוסד, אך בעיקרם מבקשים המוסדות אחד מן השלושה הבאים:
תעודת בגרות מלאה, תעודת בגרות חלקית עם מינימום ציונים במקצועות מסויימים או תעודת גמר מטעם המכינה הטכנולוגית להנדסאים או טכנאים. מסלול הלימודים הנוח מפתה סטודנטים רבים לרכוש את מקצועם בתחום הנדסת האלקטרוניקה.
במוסדות המוכרים על ידי  מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע) הלימודים אורכים כשנתיים ובמהלכם נבחנים הסטודנטים במספר מבחנים מטעם המוסד עצמו, ומספר מבחנים מטעם מה"ט.
בתום המסלול ועם סיום פרויקט הגמר, זוכים הסטודנטים לתואר הנדסאי אלקטרוניקה.

אפשרויות התעסוקה בתחום הנדסת האלקטרוניקה

תחום הנדסת האלקטרוניקה מציע תפקידים ועבודות ממגוון סוגים, כך שכל בוגר לימודי הנדסת אלקטרוניקה יכול למצוא את הנישה המתאימה לו.
כבר במהלך הלימודים מתמחים הסטודנטים באחת ממספר מגמות משנה אפשריות בתחומים השונים, החל מהנדסת חשמל מכשור רפואי ועד להנדסת חשמל תקשורת נתונים. בהתאם לכך, הן גם ההתמקצעויות השונות בשוק העבודה.
הנדסאי חשמל מתחיל, בחמשת השנים הראשונות לעיסוקו בתחום, מרוויח לרוב בין 3,000-5,000 ש"ח לחודש, תלוי בתחום ובמוסד או במשרד. לאחר מספר שנות ניסיון צפויה עלייה ניכרת בשכר לטווח של 8,000-20,000 ש"ח לחודש.

אפשרויות התעסוקה בתחום הנדסת האלקטרוניקה הן רבות וחלות על כל תחום ותחום מחיינו; מכשור רפואי, תקשורת, תקשורת סלולארית, אלקטרואופטיקה, ועוד תחומים רבים הם רק קצה הקרחון כשמדובר במדינה כמו מדינת ישראל, בה נחוצים אנשי מקצוע איכותיים מתחום הנדסת החשמל. רבים מבוגרי מסלול הלימודים לתואר הנדסאי חשמל בוחרים בקריירה באחד מגופי ההגנה של מדינת ישראל.
אם גם אתם מתעניינים בעתיד בתחום הנדסת האלקטרוניקה, לא משנה היכן תרצו ללמוד, אם בצפון, בדרום או במרכז, הגעתם למקום הנכון! פנו אלינו לקבלת מידע אודות לימודים לקבלת תואר הנדסאי חשמל, ונשמח להשיב על כל שאלותיכם!

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים