לימודי אדריכלות לתואר שני

 

מטרתם של לימודי תואר שני באדריכלות היא להעמיק את הידע והמיומנות של התלמיד בתחום של אדריכלות ועיצוב. בכל יום אנחנו נחשפים ליצירותיהם של אדריכלים ומעצבים, בבית, מרכזי ערים, אזורי מסחר ותעשייה, קניונים ומבנים. האדריכל הוא זה שמעצב את הסביבה והמרחבים שבהם אנחנו חיים, זהו תפקיד חשוב ונחוץ שיכול להשפיע על האסתטיקה והלך הרוח של הסביבה והאנשים בה, באזור אסתטי ונוח למחייה יהיה הרבה יותר נעים ורגוע לחיות מאשר באזור שאינו מסודר ואסתטי. לימודי התואר השני מתמקדים יותר בהיסטוריה של האדריכלות, מאפייני תרבות, אדריכלות ערים ועוד שמפתחים את היכולת של התלמיד בתחום.

 

לימודי אדריכלות לתואר שני – ידע

אם אתה רוצה להתקדם ולהעמיק את הידע בתחום אומנותי, מרתק ומלא ביצירה, תחום שמשלב ידע וממשק להרבה תחומים אחרים, אחד שמעצב את מרחבי המחייה סביבנו, לימודי אדריכלות לתואר שני יעזרו לך בכך. תוכל לבחור מבין המסלולים וההתמחויות האפשריים. אנחנו בידע נעזור לך למצוא את המקום המתאים ביותר עבורך ללימודי תואר שני באדריכלות.

 

לימודי אדריכלות לתואר שני – נושאי לימוד

ישנם שני מסלולי הכשרה לתואר שני באדריכלות האחד הוא ללא תזה והשני כולל הגשת תזה. הלימודים, ללא קשר למסלול כוללים קורסים מגוונים באומנות, היסטוריה והתאוריה של האדריכלות. חלק מהקורסים במסלולים השונים, תיאוריות של בינוי ערים, יחסי אדם סביבה, תכנון ערים ואזורים, שימוש מחשב בתכנון ערים, תהליכים משפטיים ומנהליים בתכנון עירוני, היסטוריה של בינוי ערים, מדיניות קרקעית, אקולוגיה ואיכות הסביבה, סוציולוגיה עירונית, כלכלה עירונית,שימור ותיעוד מבנים ואתרים, שימושי קרקע ותחבורה ועוד.

 

 

לימודי אדריכלות לתואר שני – מסלולי לימוד והתמחויות

ישנם מספר מסלולי לימוד והתמחות בלימודים לתואר שני באדריכלות, תכנון ובינוי ערים, תכנון תעשייתי, תיעוד ושימור מבנים ועוד. מסלול הלימוד יתמקד בהקניית מיומנות וידע שיעזרו לתלמיד להשתלב בתחום הספציפי שבחר. הלימודים כוללים הגשת עבודות ותזה במידה ודרישה זו נכללת במסלול.

 

לימודי אדריכלות לתואר שני – תעודה

בסיום מסלול הלימודים ועמידה בהצלחה בכל התנאים תהיה זכאי לתעודת הסמכה M.Sc. היוקרה של התעודה תלויה במוניטין של מוסד הלימודים. בעלי תעודה יכולים להשתלב במגוון מקצועות ותפקידים, תנאי השכר וגודל הפרויקטים של בוגרי התואר שני הם טובים יותר.

 

לימודי אדריכלות לתואר שני- תנאי קבלה

תנאי הקבלה עשויים להשתנות במעט בין מוסד לימודים אחד לאחר אך באופן כללי תנאי הקבלה ללימודי תואר שני באדריכלות הם קשים, ברוב המקרים יש צורך להציג תעודת תואר ראשון באדריכלות עם ציון ממוצע של 85 ומעלה ולעבור ראיון קבלה למסלול. ישנם מקרים אחרים שבהם גם יתקבלו תלמידים, אך אלה בדרך כלל מותנים באישור וועדת הקבלה ויידונו בצורה פרטנית. ניתן ליצור קשר עם מוסד הלימודים לקבלת נתונים נוספים.

 

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים