איפה ללמוד ביוטכנולוגיה

התואר הראשון בביוטכנולוגיה מבטיח כי בוגר הלימודים ישתלב במקצוע בעל אופי מעניין וחדשני ביותר. התחומים השונים בביקוש של מהנדסי ביוטכנולוגיה הינו מגוון: מדעים, הנדסת מזון, תחום הרפואה, תעשיות  הכימיה השונות, ואף בתחומי הביוכימיה. תגליות שהתגלו בשנים האחרונות בתחום הגנטיקה נזקפו לזכות הביוטכנולוגיה. אחת החברות הידועות המשתמשת ויש לה ביקוש רב במהנדסי ביוטכנולוגיה הינה חברת התרופות טבע הידועה. תנאי הקבלה ללימודי הביוטכנולוגיה הינם שונים בין מוסד לימודי למשנהו. ידוע כי באוניברסיטאות יש יותר דרישות בתנאי הקבלה ואילו במכללות הם פחות מחמירים. באוניברסיטאות השונות, יש דרישה לממוצע ציוני בגרות של 100 ומבחן פסיכומטרי חייב להיות בציון מעל 700. המכללות דורשות ציוני בגרות בממוצע של 70  ופסיכומטרי בציון של 500.ומעלה. ישנן מוסדות לימוד המבקשים בגרות בכימיה ברמה של שלוש יחידות או לחילופין השתתפות במכינה לפני תחילת הלימודים.

אז איפה לומדים?

הלימודים מתקיימים במגוון מוסדות לימוד ומכללות ואף כמובן באוניברסיטאות ברחבי הארץ  בין מוסדות הלימודים ניתן ללמוד את מקצוע ביוטכנולוגיה ב: מכללת הדסה ירושלים, מכללת אורט, אורט בראודה, אוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת ועוד. ברוב האוניברסיטאות והמכללות מלמדים באותם המסלולים את מקצוע הביוטכנולוגיה. ברובם יהיו קורסי חובה כמו פיסיקה, כימיה, סטטיסטיקה, ביולוגיה, מתימטיקה, מחשבים, הנדסה ועוד נושאים הקשורים לתחום הביוטכנולוגיה כמו למשל ביולוגיה של התא, כימיה של מזון, אימונולוגיה ו-DNA. לכל מוסד לימודי יש את הנושא בו הוא מתעמק יותר ובלימודי הטכניון למשל, ישנו דגש יותר על הפן ההנדסי.

למי זה מתאים?

לימודי הביוטכנולוגיה, יוכלו להתאים לאנשים שהמחקר והמדע מעניין אותם  ומחפשים מקצוע מעניין ובעל אתגר. מקצוע זה יכול להתפרס להמון תחומים כמו רפואה, הנדסת מזון, תעשיות הטקסטיל, תעשיות הכימיה ואיכות הסביבה.

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים