איפה לומדים הנדסת פלסטיקה

הנדסת פלסטיקה הנו תחום חשוב ורחב, העוסק במתן פתרונות מדעיים לחומרים השונים בתעשייה. המילה "פלסטיק" הנגזרת מתוך המילה "פלסטיקה" לא מכוונת רק לאותו חומר שממנו עשויים קסדות האופנוע, עכברי המחשב, ידיות ה JOY STICKS, ועוד, אלא עבור כל מוצר סינתטי הבא לידי שימוש בתעשייה. מכאן, שגם ברום וגם ניקל, גם סודיום וגם פלדה נכללים בתחום העיסוק של מהנדס הפלסטיקה.
תפקידו של מהנדס מסוג זה הוא לתת פתרונות לחומרים השונים בתעשייה – באשר הם חומרים. אולם, הדגש בלימודים אלה הוא על הפלסטיק כמרכיב כימי, משום שההיסטוריה הוכיחה כי ניתן למצוא פלסטיק כמעט בכל מוצר תעשייתי: מציוד משרדי ועד ציוד צבאי.
מוסדות הלימוד להנדסת פלסטיקה
למרבה ההפתעה, אין בישראל הרבה מוסדות לימוד המלמדים דיסציפלינה זו, משום שהמדע יוצא מנקודת הנחה כי זהו מקרה פרטי של הנדסת חומרים. החוג להנדסת חומרים הוא אכן חוג נפוץ בישראל, שנלמד בכל מכללה או אוניברסיטה מוכרת, לרבות בטכניון. המוסדות המציעים חוג להנדסת פלסטיקה כחוג עצמאי ומקיף הם מכללת שנקר, אוניברסיטת אריאל בשומרון והמכללה האקדמית כינרת בעמק הירדן.
מבין מסלולי לימוד אלה, המפורסם ביותר הוא המסלול של מכללת שנקר. המכללה היא הראשונה לייצר מסלול לימודים עצמאי בהנדסת פלסטיקה, הנבדל ממסלול המקור – הנדסת חומרים. רק במכללה זו, ניתן ללמוד גם תואר שני בדיסציפלינה זו, ואף להמשיך למסלול דוקטורט באוניברסיטת Massachusttes שבעיר Lowell, ארה"ב. שני המסלולים הנוספים שמציעה המועצה להשכלה גבוהה בישראל, באוניברסיטת אריאל, ובמכןללת כינרת הם מסלולים חדשים יחסית, ואף נחשבים למסלולים בהתהוות: ההיצע בתואר הראשון מכיל את הנדרש, אך חסרים מסלולים לתארים מתקדמים. גם מסלול התואר הראשון טרם קיבל הכרה ממוסדות מקבילים ברחבי העולם, כפי שזכתה מכללת שנקר, אולם המוסדות הללו עשויים לזכות ביתרון אקדמי עתידי, אם וכאשר ענף זה יהיה נפוץ ומסלולי לימודים מקבילים למסלולים הקיימים ייפתחו ברחבי הארץ.
בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים