איפה לומדים הנדסת חשמל

מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה מרוויחים משכורות מעל ל-20,000ש"ח בחודש. זו הסיבה שהמקצוע הפך למבוקש ביותר לאלה האוהבים במיוחד את המקצועות הטכניים. אחד המוסדות המבוקשים שכדאי ללמוד את תחום הנדסת החשמל, הוא הטכניון.  הפקולטה להנדסת חשמל היא הגדולה ביותר בארץ ורמת הלימוד היא מבין הגבוהות בעולם. עלות לימוד לימודי תואר ראשון להנדסת חשמל מגיעה ל-9,000ש"ח בשנה ובמכללות השונות, שכר הלימוד הינו כפול. אלה שתנאי הקבלה שלהם אינם מאפשרים להם ללמוד באוניברסיטאות המובילות ובטכניון, יוכלו תמיד לפנות למכללות השונות ולהתקבל, לכן, זה לא רק היכן כדאי ללמוד אלא מה הנתונים האישיים של כל תלמיד בהתאם לציוניו. רוב האוניברסיטאות המובילות בארץ וכמובן הטכניון יש להם דרישות גבוהות ביותר כמו למשל ציונים פסיכומטריים גבוהים כמו 700 וציוני ממוצע בבגרות של 90 לפחות.

מסלולים רחבים באוניברסיטאות ובטכניון

מי שמעוניין ללמוד לתואר ראשון בהנדסת חשמל, חייב לדעת כי הלימודים הם תובעניים. יש כאלה שלומדים תארים כפולים כמו תואר ראשון במקביל להנדסת חשמל בפיזיקה. המסלולים הם מעניינים ומותאמים לכולם. יש אף קורסים הקשורים  ללימודים אלה, חלק מהקורסים הם בגדר בחירה וחלק הם בגדר חובה. מטרת הלימודים ברוב האוניברסיטאות והטכניון הינה אחת – להכשיר עתודת חוקרים ומהנדסים שחלק מהם ימשיכו אף ללימודי תואר שני ויותר, אלה יוכלו לתפוס תפקיד חשוב גם במחקר האקדמי והמדעי ואף בפיתוח הנהגה של התעשייה שבה המדע והטכנולוגיה חוברים יחדיו.

לבחור מוסד לימוד המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה

מה שחשוב בבחירת מוסד הלימודים עבור תואר ראשון בהנדסת חשמל זה ההכרה של המוסד ע"י המועצה ללימודים גבוהים בישראל. רק אם המוסד מוכר ע"י המועצה ללימודים גבוהים, יוכל בוגר הלימודים לקבל תואר ראשון בתחום זה.

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים