איפה כדאי ללמוד הנדסת מכונות

לימודי הנדסת מכונות אינם יכולים להתאים לכל אחד, היות ומדובר בתחום קשה מאוד ותובעני. על מנת להצליח בלימודים אלה, הסטודנטים יזדקקו לחוש טכני מפותח, ראש ריאלי וכמובן חשיבה מתמטית. ראייה מערכתית וחשיבה אנליטית. העבודה של מהנדס מכונות דורשת אף דיוק רב שבלעדיו לא ניתן לתכנן מערכות מורכבות כמו מטוסים וכלי רכב. מהנדס מכונות יושב רוב היום מול המחשב. יכולות הריכוז שלו חייבות להיות גבוהות. מי שאין לו את התכונות הללו, יכול להיות מתוסכל כבר באמצע שנת הלימודים.

מה לומדים?

לימודים לתואר ראשון בהנדסת מכונות, מקיפים תחומים רבים ונמשכים כארבע שנים. כל מהנדס מכונות שסיים את לימודי התואר, יוכל להירשם בפנקס המהנדסים. לימודים אלה, כוללים תחומים מרתקים כמו : הנדסה גרעינית, רובוטיקה, מערכות אנרגיה ועוד. בשנתיים האחרונות לפני סיום הלימודים, הסטודנטים יצטרכו לבחור תחום התמחות על מנת להתמקצע בו. מהנדסי מכונות יצטרכו להתמודד עם השינויים המתמשכים במגוון תחומים ולכן לימודים אלו נותנים להם את הכלים הנכונים להתמודדויות אלה.

ללמוד באוניברסיטה או במכללה?

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת מכונות נמוכים יותר לשאר מקצועות ההנדסה. קיים ביקוש גבוה ללימודים אלה  ותנאי הקבלה יהיו   בהתאם. נדרש ציון בגרות גבוה מ-95, וציון פסיכומטרי מעל ל-650. האוניברסיטאות דורשות אף  אנגלית ומתימטיקה ברמה  של 4 יחידות לימוד. במכללות זה קצת אחרת,  הן נמוכות יותר ועומדים על בגרות בממוצע של 70,  ופסיכומטרי מעל 550.  בין מוסדות הלימוד בהם לומדים הנדסת מכונות לתואר ראשון נכללים:  הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת אריאל בשומרון המכללה האקדמית להנדסה ירושלים, מכללת אפקה, מכללת אורט בראודה, מכללת סמי שמעון ועוד. יש כאלה המעוניינים ללמוד דווקא במוסדות נחשבים כמו הטכניון והאוניברסיטאות השונות אך תנאי הקבלה הם בהתאם.

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים