איפה הכי כדאי ללמוד משפטים במרכז

רבים שואלים את עצמם מדוע ללמוד משפטים לתואר ראשון, ומה הפלא? העבודה בתחום המשפטים איננה פשוטה ודורשת מחוייבות ואחריות כנים ועמוקים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי לתחום המשפטים, על כל המקצועות והזירות האפשריים בו, מציע גם יתרונות רבים במגוון רבדים.

ראשית, נשאל האם כדאי להתחיל בלימודי תואר ראשון במשפטים, ביחס לתנאי הקבלה, הדרישות ומסלול הלימודים; לאחר מכן, נבחן למה לומדים רבים את תחום המשפטים, ומהן אפשרויות התעסוקה אליהם שואפים.

לימודי משפטים לתואר ראשון

אם כאקדמאים בעלי תואר ראשון בתחום אחר ממשפטים, ואם כסטודנטים לתואר ראשון, תנאי הקבלה לתואר B.A. במשפטים הינם גבוהים, אך סבירים: במוסדות רבים די בתואר ראשון בתחום אחר בכדי להתקבל לתואר במשפטים, אך במוסדות אחרים נחוץ ממוצע ציונים של לפחות 80 בתואר האחר; התנאים לסטודנטים לתואר ראשון משתנים בין מוסד למוסד, אך נעים סביב ציון 600 בבחינת הפסיכומטרי, וממוצע של 85 בתעודת הבגרות.

מסלול הלימודים בתואר הראשון במשפטים אורך שלוש שנים. בסיומו של התואר ניתן לעשות שנת סטאז' במשרד עורכי דין לבוגרי התואר אשר מעוניינים לעסוק במקצוע. בתומה של שנת הסטאז' יש לעבור בחינת הסמכה מטעם לשכת עורכי הדין בישראל. יחד עם זאת, מתוך כ-2,500 איש הנרשמים מדי שנה, 1,500 עורכי דין חדשים מוסמכים באותה תקופת זמן; כלומר, כ-40% מבוגרי התואר הראשון במשפטים מעוניינים לעסוק במקצוע אחר בתחום.

תחום המשפטים מציע שפע יתרונות לבעלי תואר ראשון במשפטים; החל מעריכת דין ועד לייעוץ משפטי עסקי, ככל שנדמה שהשוק רווי, הביקוש אינו פוחת. כך, נוצר מצב שבכל תחום מקצועי ניתן להיעזר בשירותי ייעוץ ופעילות משפטיים. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בקריירה בתחום המשפטים הוא הביקוש הרב לבוגרי תואר ראשון במשפטים בשוק העבודה.

השכר הצפוי לעו"ד בתחילת דרכו תלוי ומשתנה לפי התחום בו בוחר, כמו גם המשרד. בשלבים מתקדמים בקריירה מתעתדים לרוב עורכי דין להשתכר בטווח שבין 8,000-12,000, גם כן בהתאם לתחום המסויים, ולמשרד המסויים. השכר הנאה בצד המקצוע היציב הינם מושכים במיוחד למגוון סוגים של אנשים.

הדבר המשמעותי ביותר שמציעה קריירה בתחום המשפטים הוא תחושת סיפוק והגנה על הצדק, בנוסף לרגש התגמול האישי המופק מעזרה לזולת. אין ספק שלקריירה בעולם המשפטים יתרונות מעשיים רבים, אך אלו הם היתרונות הרעיוניים והרגשיים שעונים על השאלה מדוע ללמוד משפטים לתואר ראשון.

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים