איפה הכי כדאי ללמוד הנדסת איכות

 

תואר ראשון בהנדסת איכות CQE (Certified Quality Engineer) עוסק בעקיבה אחר סטנדרטים מסויימים של מוצר, החל משלבי התכנון, דרך שלבי הייצור ועד לשלבי תחזוק המוצר. בשוק העבודה המודרני חשים רבים מבעלי העסקים והמנהלים מנותקים במידת מה מיכולתם לזהות, לאתר ולעמוד בסטנדרטים להם מצפה קהל הלקוחות.

איכותו של מוצר היא-היא סוד הצלחתו, לכן הופך תפקיד מומחה הנדסת האיכות לקריטי בתפעולו התקין של מפעל או עסק. הנדסאים ומהנדסים רבים בעלי ניסיון בתחום מתעניינים בהתמחות בנושא הנדסת האיכות, משמגלים עד כמה עצום הביקוש בשוק העבודה למומחים בתחום, ועד כמה מעניינת מהות העבודה במסגרת תפקידי בקרת איכות.

מסלולי ההכשרה למהנדסים והנדסאים המתעניינים בתואר הנדסאי איכות מוסמך (CQE) מוצעים במגוון מוסדות ברחבי הארץ; הן במכללות והן באוניברסיטאות ניתן למצוא אפשרויות ללימודי הנדסת איכות בהתאם לצרכיו של הסטודנט. את לימודי הנדסת האיכות ניתן לפרוס על פני שנתיים או שלוש שנים, וניתן להנות ממסלולי לימודי ערב לבעלי משרות וכד'. אם כן, איפה הכי כדאי ללמוד הנדסת איכות? איפה הכי כדאי ללמוד הנדסת איכות

לימודי הנדסת איכות – האם עדיף באוניברסיטה או במכללה?

כאמור, לימודי הנדסת איכות מיועדים למהנדסים והנדסאים המעוניינים בהכשרה לתואר ראשון כהנדסאי איכות מוסמך. השאלה, איפה כדאי ללמוד הנדסת איכות איננה בעלת תשובה חד-משמעית המתאימה לכל אחד. לכל אחת מן האפשרויות יתרונות וחסרונות משל עצמה, בין אוניברסיטה אחת למשנתה ובין מכללה זו לאחרת, כמו גם בין האוניברסיטאות בכללותן והמכללות בכללותן.

את החיפוש אחר מוסד הלימודים האידאלי עבורכם יש לבצע כשמספר שאלות משמעותיות חייבות להיענות על הצד הטוב ביותר:

– היכן ממוקם מוסד הלימודים? מוסד לימודים קרוב למקום מגוריכם עשוי להיות ההבדל בין הצלחה בלימודים לבין עייפות וחוסר ריכוז במהלך הקורסים.

– מה מחיר מסלול הלימודים? שכר הלימוד במכללות עולה לרוב על שכר הלימוד באוניברסיטאות, אך פעמים רבות מבטא הדבר גם את איכות ועומק הלימודים במכללות על פני אוניברסיטאות.

– האם מסלול הלימודים מתאים לי? מסלול לימודי הנדסת איכות ניתן לפריסה על פני טווח של שניים או שלוש שנים. כמו כן, מרבית המוסדות מציעים גם מסלולי לימודי ערב.

– האם מוסד הלימודים מוכר על ידי מה"ט? מוסד לימודים שמעביר את מסלול הלימודים לתואר הנדסאי איכות ללא הסמכה מטעם מה"ט, איננו רשאי להסמיך הנדסאים בעלי תואר (CQE).

אם גם אתם מתלבטים איפה הכי כדאי ללמוד הנדסת איכות, הגעתם למקום הנכון! פנו אלינו עוד היום ונשמח לייעץ ולעזור לכם למצוא את מסלול הלימודים האידאלי עבורכם!

 

בחר קטגוריה
ייעוץ לימודים
לימודי הנדסה / הנדסאי
קורסים מקצועיים / העשרה
תואר ראשון / שני
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
אפקה
אריאל
באר שבע
בן גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
חיפה
טכניון
ירושלים
מרכז
צפון
תל אביב
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
טאגים נפוצים