הכשרת עובדי ביטוח ופיננסים

עולם הביטוח מספק תעסוקה יציבה בחברות גדולות, שכר גבוה, סביבת עבודה מטופחת ומטפחת והזדמנויות קידום רבות. ישנם שני תפקידים מרכזיים בחברות הביטוח שניתן להתקבל אליהם תוך קצת יותר משנה ולהשתכר היטב גם ללא ניסיון - חתמים ומיישבי תביעות. מסלול הכשרת עובדי ביטוח ופיננסים של מכללת אורין שפלטר הוא הדרך הטובה ביותר להגיע לתפקידים אלה. בין אם דרך לימודי סוכן ביטוח אלמנטרי או כל מסלול ביטוח אחר.

החתמים הם אלה שבוחנים כל בקשה לפוליסה אשר נשלחת לחברת הביטוח ומחליטים האם היא כדאית לחברה, ואם כן באילו תנאים לקיים את הביטוח (לעתים נדרשות החרגות שונות). מיישבי תביעות עוסקים בבדיקת הדרישות של הלקוחות להפעיל ביטוח שרכשו - הם בוחנים האם האירוע שהתרחש אכן עומד בתנאי הפוליסה, ואם כן מהו גובה הפיצוי או השיפוי שמגיע ללקוח. שני התפקידים מתאימים מאוד לנשים וניתן לבצע אותם בתנאי משרת אם (באופן טבעי גם עבור גברים אחר צהריים פנוי באופן קבוע הוא יתרון משמעותי).

לצוות המרצים בקורס חיתום ויישוב תביעות בביטוח כללי ניסיון רב בהכשרת עובדים לתפקידים המתגמלים הנ"ל. הלימודים נמשכים כ-15 חודשים (במתכונת של שיעור אחד בשבוע) וכוללים מרכיב מעשי משמעותי עם סימולציות שונות, סדנאות רבות ערך ותרגולים שמטרתם להבטיח קליטה קלה בעבודה והתאקלמות יעילה ומהירה. בין הנושאים הנלמדים: סיקור סיכונים, דיני נזיקין, ביטוחי רכוש, ביטוחי בריאות, ביטוחים עסקיים, ביטוחים הנדסיים, ביטוחי חבויות ועוד. עוד כדאי לדעת כי לאורין שפלטר הסכמים עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל (הראל, מנורה, כלל, הפניקס, מגדל, איילון ואחרות) ובהתאם לבוגרות ולבוגרי קורס זה סיכוי גבוה במיוחד להתקבל לעבודה יציבה ואיכותית, לפעמים עוד לפני השלמת הלימודים (שבסופם בחינה פנימית של המכללה).

אין תנאי קבלה ללימודי חיתום ויישוב תביעות באורין שפלטר ואין צורך בידע מוקדם כלשהו או בזיקה לעולם הביטוח. אפשרויות תעסוקה נוספות הן במחלקות ביטוח של ארגונים גדולים, חברות ליסינג וחברות לייבוא רכב.