לימודי ייעוץ ושיווק פנסיוני

בחירת מסלול לימודים היא החלטה חשובה מאוד, אחת החשובות ביותר שאנחנו מקבלים במהלך החיים. היא משפיעה על החיים שלנו לטווח הארוך, ולכן מומלץ לבחור באופציה שמבטיחה לנו תעסוקה יציבה למשך שנים רבות (עד כמה שישנה ודאות בשוק התעסוקה של המאה ה-21, כמובן), עניין ואתגר (מרכיבים שנמצאו כמשפיעים במידה רבה על שביעות הרצון בעבודה), שכר נאה כבר בראשית הדרך ואפשרות להתחיל בקריירה מתגמלת גם ללא ניסיון. עוד פרמטר משמעותי הוא הלימודים עצמם, כשבאופן טבעי כדאי להעדיף מסלולים שניתן להשלים תוך זמן קצר יחסית - לימודי ייעוץ ושיווק פנסיוני במכללת אורין שפלטר מאפשרים לנו לסמן וי גדול על כל הסעיפים הנ"ל.

ראשית, ניתן להשלים אותם תוך שנה וחצי עד שנתיים בלבד. שנית, אין תנאי קבלה אליהם ולא צריך להשקיע במכינה קדם אקדמית, קורס הכנה לפסיכומטרי או שיפור ציוני הבגרות. בנוסף, עם השלמת הלימודים ומעבר בחינות (שמקיימים משרד האוצר והרשות לניירות ערך), ניתן להתחיל לעבוד באופן מידי בחברת ביטוח מובילה, בבנק גדול או כעצמאיים - ובכל המקרים ליהנות מרמת שכר גבוהה ואפשרות להתקדם בקצב מואץ.

המסלול מורכב מ-6 קורסים: חשבונאות, מימון וסטטיסטיקה, כלכלה, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וקורס גמר פנסיוני. כל אחד מהקורסים הנ"ל מהווה הכנה אופטימלית למבחן של הרשות לניירות ערך או למשרד האוצר. צוות המרצים של מכללת אורין שפלטר הינו בעל ניסיון רב בהכנה למבחנים אלה, ובהתאם אחוזי המעבר של תלמידי המכללה גבוהים במיוחד. עוד תורמים לכך ספרי הלימוד של כל הקורסים והגישה לאתר אינטרנט שכולל מגוון רחב של תרגילים, שפתרונם מאפשר הן הטמעה טובה יותר של החומר והן תרגול מצוין לקראת המבחן. כמו כן זוהי דרך יעילה עבור צוות המכללה לזהות גורמי קושי ספציפיים עבור כל תלמיד ותלמידה.

עוד חשוב לציין כי לאורין שפלטר חברת השמה משלה אשר מסייעת לבוגרים שעמדו בכל הדרישות של משרד האוצר והרשות לניירות ערך למצוא משרה בהתאם להעדפותיהם הספציפיות. רמת השכר של אנשי המקצוע אשר מורשים לייעץ ולשווק מוצרים פנסיוניים (קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי חיים ועוד) היא 8,000-18,000 ש"ח לחודש (לא כולל בונוסים ועמלות). עוד אפשרות היא לעבוד כעצמאיים ולבנות תיק לקוחות שמהווה נכס יקר ערך אשר מספק הכנסה חודשית שתופחת עם השנים בתחום ייעוץ השקעות וניהול תיקים או בכל תחום אחר בביטוח.