לימודי ייעוץ השקעות וניהול תיקים

יועצי השקעות ומנהלי תיקי השקעות הם אנשי מקצוע מבוקשים שנהנים מרמת שכר גבוהה כבר בתחילת דרכם וכשהם חסרי ניסיון, מהזדמנויות רבות גם בטווח הארוך ומסביבת עבודה מעצימה בגופים גדולים ויציבים - בנקים ובתי השקעות. על-מנת להגיע למשרות אלה יש צורך בקבלת רישיון מטעם הרשות לניירות ערך, והדרך הטובה ביותר לעמוד בכל הדרישות שמציבה הרשות היא לימודי ייעוץ השקעות וניהול תיקים במכללת אורין שפלטר.

את מסלול הלימודים שמוביל למשרות המתגמלות והנחשקות ניתן להשלים תוך 18-24 חודשים. המסלול מורכב מ-6 קורסים בהיקף כולל של כ-500 שעות לימוד אקדמיות, ואין תנאי קבלה - כל אחד וכל אחת יכולים ללמוד את הקורסים, כשבזכות הניסיון הרב של צוות המרצים באורין שפלטר אחוזי המעבר של תלמידי המכללה הבחינות (שעורכת הרשות לניירות ערך) גבוהים במיוחד. בנוסף זוכים התלמידים במכללה לגישה לאתר אינטרנט ייעודי שכולל מבחר רחב של תרגילים. תרגילים אלה מסייעים לצוות של אורין שפלטר לעקוב באופן אישי וצמוד אחרי ההישגים של התלמידים, לזהות כל קושי של כל תלמיד או תלמידה ולפתור אותו באופן ממוקד ויעיל. כמו כן לכל קורס ישנו ספר לימוד מפורט שתכליתו לאפשר התעמקות בחומר ותרגולו.

הקורסים המרכיבים את מסלול לימודי ייעוץ השקעות וניהול תיקים הם: כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון, אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך, ניתוח ניירות ערך וניהול תיקים (הקורס האחרון רלוונטי רק למי שמעוניין ברישיון ניהול תיקי השקעות, עבור רישיון ייעוץ השקעות נדרשים רק 5 הקורסים הראשונים). עוד כדאי לדעת כי למכללת אורין שפלטר חברת השמה משלה אשר מתמחה בהשמה בתחומי הביטוח וההשקעות, מקיימת קשרי עבודה הדוקים עם כל הבנקים ובתי ההשקעה המובילים בארץ ומבטיחה לכל הבוגרות והבוגרים סיכוי גבוה במיוחד להגיע למשרה האידיאלית עבורם. שכר הבסיס של יועצי השקעות לא מנוסים הוא כ-8,000 ש"ח בחודש (לא כולל בונוסים ועמלות), ולאחר צבירת ניסיון ניתן להגיע גם למשכורות חודשיות של 16,000 ש"ח (גם כן ללא עמלות ובונוסים). מנהלי תיקי השקעות נהנים משכר של 10,000-30,000 ש"ח בחודש ויכולים לעבוד גם כעצמאיים ובדרך זו להגיע להכנסות גבוהות במיוחד.