פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

מה התחום הנלמד בלימודי הנדסת תעשיית מים?

הנדסת תעשיית מים הינו תחום לימודים העוסק בעיקר בתכנון וביצוע של הנדסת מים. זהו אחד התחומים הקשורים אל הנדסה אזרחית של פרויקטים הנדסיים בתחום המים. כמו כן, היום הוא לא רחוק והמים יהיו המשאב המוביל בתעשייה האנושית כמו הנפט שהיה המשאב במרכזי במאה האחרונה. האוכלוסייה בעולן גדלה כל שנה ולכן יש צורך ליצור תשתיות טכנולוגיות מובילות לצד ניצול אנרגיית המים וייעול שיטות האספקה שלהם. הנדסת תעשיית המין, כוללת מגוון תחומים שביניהם התפלת המים וטיהורם לצרכי שתייה והשקיה בחקלאות. כיום, המושג "משמעת המים" נמצא אצלנו כבר בשגרה, הרבה אנשים העוסקים בהנדסת תעשיית המים, מחפשים פתרונות יעילים להתמודד עם האתגר  כמו מזג האוויר המשתנה.
 
ביקוש רב למהנדסי מים בארץ
 
בגלל משבר המים, עלה בשנים האחרונות הביקוש למהנדסי תעשיית המים. מהנדסים מובילים בתחום, נדרשים להתמודד עם אתגרים בתחום המים כמו וטיפול בשפכים, מחזור מים, מכשולי השקיה ועוד. תחום לימודי הנדסת תעשיית המים, החל להיות מבוקש עקב הביקוש הרב למהנדסי מים ,ישנם מוסדות לימוד יידועי שם בתחום כמו למשל המכללה האקדמית כנרת, הנמצאת בצפון הארץ שבה אחת המגמות הייחודיות היא הנדסת תעשיית  המים. תכנית הלימודים לתואר ראשון מותאמת לצרכים של תעשיית המים בארץ. המסלול הינו מסלול ייחודי ולמכללה האקדמית כנרת מגיעים סטודנטים מכל רחבי הארץ. המכללה, שואפת להרחיב את פעילותה לחו"ל, ולשווק ידע ומוצרים למדינות מתפתחות ומפותחות.
 
תכנית הלימודים בהנדסת תעשיית המים
 
תכנית הלימודים בהנדסת תעשיית המים, כוללת קורסי יסוד במגוון תחומים כמו: מתימטיקה ואלגברה לינארית, כימיה ופיזיקה.  קורסים אלה, הם הבסיס לכל הכשרה בתחום ההנדסה. בנוסף לקורסים אלה, יילמדו קורסי הכנה בסיסיים המקנים ידע בתחום הנדסת תעשיית המים. בין שאר תכני הלימוד יהיו גם   מבוא להנדסה כימית, מבוא להנדסת חשמל, מבוא למדעי המחשב ועוד תחומים הרב יותר מתקדמים כמו כלכלה של המים, מערכות אספקה מים וביוב ובקרתם. לימודי גיאולוגיה, הידרולוגיה של מי התהום, ממבראנות והנדסת התפלה טוקסיקולוגיה ועוד יילמדו בתחום זה. לימודי הנדסת תעשיית המים נמשכים כשלוש שנים והבוגרים יקבלו תואר במדעים. מי שיהי מעוניין להתקבל ללימודים אלה, יהיה חייב בתעודת בגרות מלאה עם ממוצע של 70, 4 יחידות לימוד במתימטיקה עם ציון כולל של 80, אנגלית ברמת 4 יחידות עם ציון של 70, 5 יחידות לימוד בפיזיקה בציון של 65 וציון של מבחן פסיכומטרי העולה על 560 נקודות.
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה