פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

מדוע כדאי ללמוד הנדסת מים?

לימודי הנדסאי מים שואפים להכשיר את הסטודנטים להתמקצעות תחומי המים והקרקע ולסייע להם להשתלב בתעשיות השונות שעוסקות בתחום. במהלך הלימודים יילמדו הסטודנטים נושאים הקשורים בשמירת איכות המים. לקראת סיום הלימודים, יידרשו התלמידים לבצע פרויקט גמר בו יישמו את כל הידע שרכשו. התחום הוא נדרש בגלל הטכנולוגיה המפותחת של הנדסת המים בישראל. בארץ ובכל העולם יש מחסור חמור במים ולכן נדרשת טכנולוגיה ומתן פתרונות כמו התפלת מים, טיהור המים, טיפול בשפכים, טיפול בקרקעות מזוהמות ועוד. מי שיסיים את לימודי הנדסת מים, יוכל להשתלב בעבודה במוסדות מוכרים כמו עיריות, ייעוץ לחברות מים פרטיות ועוד. לאחרונה מורגשת עלייה בביקוש ללימודי הנדסת המים בגלל הדרישה למקצוע זה.
 
היכן כדאי ללמוד הנדסת מים?
 
ניתן ללמוד הנדסת מים לתואר ראשון באוניברסיטאות השונות ובמכללות. ישנם גם לימודי תעודה האורכים שנתיים. מי שיהיה מעוניין ללמוד לימודי ערב ילמד שלוש שנים. לא כל מוסדות הלימוד מלמדים הנדסת מים, רק חלק מהמכללות כמו רופין, אורט, המרכז האוניברסיטאי אריאל, מכלת כינרת המתמחה בתחום הנדסת המים והטכניון בחיפה. מי שמעוניין בלימודי תואר ראשון בתחום הנדסת המים, ילמד ארבע שנים שבתום הלימודים יקבל תואר בוגר במדעים.
 
אפשרויות תעסוקה רבות
 
היות והנדסת המים בארץ, הינו תחום מבוקש ביותר, והוא הפך להיות התחומים החשובים ביותר בענף ההנדסה. רבים מעוניינים ללמוד את המקצוע. ידוע, כי בוגרי הלימודים ימצאו עבודה במוסדות כמו עיריות, תחומי תעשייה בתפעול תאגידי מים, חברות תכנון ועוד. הנדסת מים היום, זה אחד התחומים החמים יותר בתעשיית ההיי טק בארץ ובעולם, יש מגוון רחב של אפשרויות קריירה מרתקות והעיסוק במקצוע זה כולל עבודת שטח וכבודה משרדית. בישראל, קיימות הרב חברות של ייעוץ ותכנון בתחומי תשתיות המים הפועלות גם בחו"ל. הדרישה למהנדסי מים כאמור רק גוברת ומסלו הלימודים בתחום הנדסת המים, מתוכנן במיוחד לענות על צרכי המשק ולספק את כוח האדם המקצועי. הייצוא מישראל של תעשיית טכנולוגיית המים מגיע למאות מיליוני דולרים בשנה. הצפי הוא גידול בייצוא למשך השנים הבאות.
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה