פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי מהנדס תקשורת

במסלול לימודים זה ילמד הסטודנט להיות מהנדס תקשורת. מהנדס תקשורת הוא אדם שעליו להתנסות בארבעה סוגים עיקריים של תקשורת: גלי רדיו, גלי RF, תקשורת אופטית ותקשורת לוויינית. הסוג הראשון, גלי רדיו, מיועד לכל ענפי התקשורת משום שענף זה מכסה את הגאומטריה שעומדת מאחורי כל ענף תקשורת: מטלפון ועד כבלים ולוויין. תחום ה RF מכסה את העבודות השונות בתחום הרדיו: הנחת מגברי תקשורת עבור חברת הכבלים, חיווט נכון של החוטים למגבר, ויישום תקשורת זו בצורה יעילה.
 
תחום התקשורת האופטית יסייע לסטודנט להבין כיצד תהליכים שונים בתחום התקשורת באים לידי מימוש: תשתית אינטרנט, ספקי אינטרנט. התקשורת הלוויינית תסייע להבין תהליכים בתחום הלוויין. ככלל, הקורסים במסלולים השונים מכילים נושאי לימוד בתחום המולטימדיה, בעיקר על מנת שיהיה ניתן לעבוד עם גלי הקול בצורה אופטימלית ב כל ענפי התקשורת הקולית: רשתות הטלפונים הניידים והביתיים.
 
היכן ניתן ללמוד לתואר מהנדס תקשורת
 
מסלול הלימודים במכללת HIT בחולון הנו מסלול הלימודים הידוע והמוכר ביותר. המסלול מכסה את כל ענפי הלימוד, מתיאוריות על גלי הרדיו ועד לשיעורי מולטימדיה נרחבים. ישנו דגש חזק על הפן הסטטיסטי לפיו יפעל מהנדס התקשורת. במידה והמהנדס לדרש להכריע כיצד יפעל מנגנון לקבלת שיחות נכנסות במוקד, הוא יידרש להכריע בין קבלה אחידה של השיחות: שיחה שהתקבלה ראשונה תטופל ראשונה, לבין שיטה Poisson בה כמה שיחות מטופלות במקביל באופן אקראי ללא קשר לסטטיסטי הסדר.

מוסדות לימוד נוספים בהם ניתן ללמוד תחום זה הנם מכללת רפין, מכללת עזריאלי להנדסה ירושלים, ומכללת עמק הירדן. בכל המוסדות הללו אופן מסלול הלימודים זהה, עם שינויים קלים ביותר בתכנים ובסדר הקורסים. בהשוואה לתחומי תקשורת אחרים, מדובר בתחום שהביקוש אליו עלה משמעותית במשך העשור האחרון.
 
היכן ניתן למצוא עבודה כמהנדס תקשורת
 
ניתן להיות מועסק כמהנדס תקשורת בחברות התקשורת הגדולות לכבלים, טלפון, לוויין, ואינטרנט. ישנן חברות קטנות יותר, ועוסקים זעירים שפנו ל Start up, אצלם ניתן להיות מועסק בתחום זה, אך מדובר בדרך כלל בפרויקטים זמניים ובלתי יציבים לטווח הארוך, בשונה מהחברות הגדולות הנדרשות לתת מענה תקשורתי באופן קבוע. 
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה