פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי הנדסת תקשורת

במסלול לימודים זה – לומד הסטודנט להקים את סוגי רשתות התקשורת השונים: מרכזיות טלמרקטינג, מערך קווי טלפון ואפילו הקמת מערכים בסדר גודל תעשייתי מורחב כמו רשת הכבלים של "HOT", רשת הלוויין של "YES" ורשתות האינטרנט של ספקיות האינטרנט השונות. 
 
הלימודים הללו מחייבים ידע בהנדסה, והשילוב עם לימודי הנדסת מחשבים מומלץ במיוחד בשל הקירבה המעשית בין שני מקצועות אלה. בשונה מהדורות הקודמים, בהם הושם דגש על הנדסת חשמל ומאוחר יותר על הנדסת תוכנה, כיום הביקוש לבעלי ידע בהנדסת תקשורת נוסק לממדים אלה בשל העלייה בתלות האדם ברשתות הטלפון והאינטרנט, משימוש ביתי ועד שימוש מסחרי. 
 
היכן ישנם מסלולי לימוד הנדסת תקשורת
 
בחלק ממוסדות הלימוד פותח מסלול עצמאי למקצוע זה, ובחלקן הנוסף זו מגמת לימוד בחוגים הוותיקים יותר: הנדסת חשמל והנדסת מערכות. המסלול המקיף ביותר מצוי במכללת HIT בחולון. ניתן ללמוד במגמת רדיו, RF, עיבוד נתונים ומולטימדיה. בשני ה מסלולים הראשונים המיקוד הוא יותר בהתנהלות המתמטית של גלי הרדיו, התקשורת הנפוצה : כבלים או קו טלפון והתקשורת בלוויין. בשני המסלולים האחרים הדגש הוא יותר על מבנה של מערך תקשורת אינטרנטי וטלפוני.
 
מוסדות נוספים בהם ניתן ללמוד הנדסת תקשורת הם מכללת סמי שמעון, מכללת כינרת עמק הירדן, מכללת "אפקה" בתל אביב, ומכללת רפין. במכללות אלה מושם דגש על לימודי אבטחת רשת תקשורת, תורת אלגוריתמים, מולטימדיה ומערכות מידע.
 
בחוגים להנדסת חשמל בטכניון ובאוניברסיטת תל אביב ניתן ללמוד התמחות בהנדסת תקשורת, אולם הדבר שונה מחוג ייחודי כפי שפורט במכללות בפסקה הקודמת. הלימודים מתבססים על הנדסת החשמל בכלליות, עם יישום התיאוריות השונות על עולם התקשורת על כל גווניו: קווי טלפון, מולטימדיה, לווין, כבלים ואינטרנט. 
 
לאן ייקלטו הבוגרים להנדסת תקשורת בשוק העבודה
 
בוגרים אלה ישולבו במערכי תקשורת שונים בשלל חברות: בחברות העוסקות במענה טלפוני יופקד מהנדס התקשורת על מערך המרכזיות של החברה. יהיה עליו לשלוט במרכזיות ולהחליט האם לקבל את השיחות בהתפלגות אחידה: הראשון בתור הוא הראשון שנכנס, או בהתפלגות Poisson: מענה של כמה מוקדנים לשיחות במקביל על מנת לנטר שיחות ארוכות ולהוריד את עומס העבודה, ללא קשר לזמני הכנYESה של השיחות. 
 
סוג נוסף של עבודה הוא עבודה אצל ספקי האינטרנט. אם הבוגר יועסק בחברת אינטרנט זהב, לדוגמה, יהיה עליו להורות על בדיקת תקינות קווי האינטרנט בכל הארץ, ולהורות על הרYESת קווים לצורך בניה מחדש או שדרוג המערך הקווי.
עבודה אצל חברות תשתית האינטרנט אינה יכולה להיות מנוסחת בכלליות , והיא תלויה במעסיק. אם העבודה היא בתשתית הכבלים "HOT", על המועמד להבין היטב תקשורת אופטית, ולהנדס את מרכיביה בהתאם. בעבודה בחברת התשתית "בזק" יהיה עליו להבין היטב מולטימדיה שכן מנהל תקשורת מסוג זה יכול להילקח הן לעבודה על תשתית האינטרנט של החברה, והן על תשתית קווי הטלפון שלה.
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה