פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי הנדסת תקשורת מערכות תקשורת

במסגרת לימודים אלה לומד הסטודנט כיצד לשלוט במערכות התקשורת בכל תחומי החיים: מקווי הטלפון ועד לרשתות האינטרנט בכבלים ורשתות הטלוויזיה בלוויין ובכבלים. לימודים אלה מצריכים מהסטודנט אהבה לתחום ההנדסה ונכונות לשבת ולחקור את ההיבטים התכנוניים של המערכות השונות. בסיום לימודים אלה מצופה מהתלמיד להקים מערכת תקשורת משל עצמו ולהציגה כעבודת סמינריון.
 
מסלול הלימודים בהנדסת תקשורת מערכות תקשורת
 
הסטודנט יכול לבחור ללמוד על גלי הרדיו, גלי ה RF, התקשורת האופטית והתקשורת בלוויין. באוניברסיטאות, כמו במסלול באוניברסיטת בן גוריון – הסטודנט ילמד בשאיפה את כל המקצועות הללו, לעומת מכללות בהן בדרך כלל ישנה בחירה של התלמיד להתמחות אשר יחפץ, כנהוג במכללת חולון HIT.
 
בחברות הגדולות נהוג לשים דגש בעיקר על בוגרי אוניברסיטאות, אולם לאחרונה , ולאור צרכי השוק בעובדים להם יש מומחיות בתחומים מסוימים, ישנה נהירה של בוגרי המכללות אל מקומות העבודה, שהתמקצעו בחומר של מגמה מסוימת ולמדו אותו על בוריו. 
 
היכן ניתן לעבוד עם תואר בהנדסת תקשורת מערכות תקשורת
 
מקומות העבודה מגוונים מאד, ומכילים כל חברה שעוסקת בתקשורת רב ערוצית: חברות הלוויין, הכבלים, תשתיות האינטרנט וספקי האינטרנט. ניתן למצוא עבודות בפרויקטים קטנים יותר בחברות הייטק המתמחות בסוג מסוים של עבודה: עבודה עם מסדי נתונים וקובצי XML, אולם עיקר נתח השוק נמצא בחברות התקשורת הגדולות והידועות
 
הביקוש למהנדסים אלה בקרב חברות ההשמה הולך וגובר עם השנים, והצפי הוא כי בעוד חמש שנים עד עשור יעלה הביקוש של מהנדסי התקשורת על מהנדסי התכנה והחשמל, והדרישות האקדמיות בחוגים הללו יעלו בהתאם. הדבר יגרור עלייה בתנאי הקבלה למוסד האקדמי. 
 
ענף נוסף בו ניתן לעבוד – הוא ענף המולטימדיה. מזמיני העבודה מצויים בעיקר בחברות קווי הטלפון של "HOT" ו "בזק". בעבודה מסוג זה מתנסה העובד בגלי קול, בהתאמתם למוצר שלפניהם, ושילובם כך שהעברת המסרים באמצעות הקול תהיה אופטימלית. תחום זה שונה מתחום התקשורת בין המחשבים, משום שעל העוסק בו להבין את המדע העומד מאחורי גלי הקול ולבצע פרויקטים הנדסיים שיאפשרו תקשורת נאותה, תוך הפחתת הסיכון לקרינה.
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה