פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי הנדסת תקשורת אינטראקטיבית

מסלול לימודים הישגי הממקד את הסטודנט ביצירת מוצר תקשורתי שניתן להשתמש בו בין 2 תחנות ממסר: אדם מול מחשב מרכזי או אדם מול אדם אחר היושבים בשתי תחנות מחשב שונות. דוגמאות מחיי היום יום שלנו עוסקות בתחום האינטראקטיבי: גלישה באינטרנט, הורדת קבצים, הזמנת פיצה דרך אפליקציה מסוימת, והזמנת סרט וידאו. 
 
במסלול לימודים זה ילמד התלמיד פרוטוקולי תקשורת מחשבים יחד עם קורסים בתחום האומנות, שיעזרו לו לקדם מוצר זה. אחד מהנדבכים האמנותיים החשובים בתחום הנו תחום הטיפוגרפיה, תחום שעוסק בבניית גופן מודפס והתאמתו לצורכי המוצר. לדוגמה, אם מדובר בתוכנה להזמנת שוקולדים מחנות מסוימת, סביר שהכותרת תהיה בצבע חום ובעלת מבנה גופן עגלגל. אם האפליקציה עוסקת בהזמנת מתכות ממפעל ברום כל שהוא, סביר שגופן חד, עבה ובצבעים אפורים יספקו את הסחורה.
 
היכן ניתן ללמוד הנדסת תקשורת אינטראקטיבית?
 
המסלול המפורסם ביותר עבור תחום זה הנו המסלול במכללה למנהל בתל אביב. דרישות הקבלה מגוונות: בגרות מלאה או בגרות חלקית עם הצלחה ב 3 מבחני הבגרות החשובים: אנגלית, מתמטיקה, ומקצוע נוסף. מועמדים מעל גיל 35 פטורים מתנאי קבלה אם סיימו 12 שנות לימוד. הלימודים מכילים ידע בפרוטוקולי תקשורת באינטרנט, ידע תכנותי, וידע שיווקי, אל מול קורסים אמנותיים בטיפוגרפיה ועיצוב.
 
יתר המכללות בהן ניתן ללמוד מקצוע זה הן מכללת עזריאלי להנדסה בירושלים, מכללת רופין, מכללת ספיר, ומכללת כינרת בעמק הירדן. ברוב המסלולים יזכו התלמידים לתעודה מהמכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, בנוסף לתעודת התואר האקדמי.
 
כיצד ניתן להשתלב בשוק העבודה כמהנדס תקשורת אינטראקטיבית
 
כמהנדס מסוג זה ניתן להגיש מועמדות למשרת אחראי על מערכות האינטרנט בבנקים השונים, להשתלב בפרויקטים שונים בחברות הייטק, בהם יש העברת מסרים באמצעות רשת האינטרנט, ואף לצאת לשוק כיועץ עצמאי לתחום התקשורת בפן הטכנולוגי. 
 
בשונה מתואר בתקשורת חזותית, שמוציא את המוצר שלך אל הדפוס, ובכך מבטא את האומן שבך, תואר זה משלב את האומנות בתקשורת B2B (Business to business). התואר מסייע לאנשים בעלי רקע בתקשורת מחשבים לקדם את מוצריהם באמצעות לימוד אומנות, ובכך ליצור יתרון תחרותי על עמיתיהם בשיווק המוצר.
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה