פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי הנדסת מזון

מבין כל מקצועות ההנדסה, לימודי הנדסת מזון, נחשבים להכי מעניינים. הם עוסקים לתחום הנוגע לכולנו – תחום המזון. לימודי הנדסת מזון הם לימודים העוסקים בתעשיית ההנדסה שמתייחסת ברובה למרכיבי ייצור והעיבוד של המזון. הנושאים הכוללים התחום זה, יהיו גם הנדסה כימית, הנדסה חקלאית וביוטכנולוגיה שקשורה אף היא למרכיבי המזון.  מהנדסי המזון, הם האחראים הבלעדיים לפיתוחם של מוצרי מזון חדשים. מהנדסים אלה אחראים על שלב המחקר והפיתוח וייצור ושיווק של חומרי גלם עד לבקרת האיכות. הנדסת מזון, כוללת פעילויות שונות ונרחבות כמו מכונות לייצור מזון, התהליכים בייצור המזון, יישום תהליכי אבטחת מזון וכמובן, בריאות הציבור.
 
מסלול הלימודים בהנדסת מזון
 
לימודי הנדסת מזון מוצעים בכמה מסלולים. ניתן ללמוד הנדסת מון בשילוב עם ביולוגיה או במסגרת משולבת של לימודי כימיה תלת שנתית. היתרון הגדול בשילוב המסלולים בהנדסת מזון הינו תואר נוסף בכימיה או ביולוגיה שמוכר ע"י המל"ג {המועצה להשכלה גבוהה}.לימודי הנדסת מזון כוללים גם מגוון מקצועות מדעיים כמו: פיזיקה, כימיה, מתימטיקה ומחשבים. לימודי הבסיס, נפרשים על ארבעה סמסטרים במהלך הלימודים לתואר ראשון. בהמשך מלול הלימודים, ילמדו הסטודנטים נושאים הקרובים יותר לתחום הנדסת מזון כמו: מיקרוביולוגיה, אימונולוגיה, ביוטכנולוגיה, הנדסה גנטית, וכן, קורסים נוספים מעולם המזון. לימודי הנדסת מזון, הם לימודים אינטנסיביים וכוללים לימודים תיאורטיים ותרגול מעשי רב.
 
למי מתאימים לימודי הנדסת מזון ומהן אפשרויות התעסוקה?
 
הנדסת מזון, הינו מקצוע הנדסי לכל דבר ועניין, ומעניק לבוגריו תואר  מהנדס. כמו כל תואר ראשון בהנדסה , הלימודים הללו אורכים כארבע שנים ומיועדים לאנשים המעוניינים להשתלב בעבודה בתחום תעשיית המזון. בנוסך לעבודה במפעלי מזון ופיתוח של מזון תעשייתי, יכולים בוגרי לימודי הנדסת מזון להשתלב בעבודה  בתחומים הדומים להנדסת מזון בהם יש שימוש רב בחומרי גלם דומים כמו בתעשיית הקוסמטיקה והתרופות, היות ו תחומי הידע של כל מהנדס מזון מבוססים על שילוב בין הנדסה כימית, הנדסה חקלאית וביוטכנולוגיה. מהנדסי המזון, אחראים על האופן בו ייראה המזון בתום תהליך הייצור והתכנון שכוללים גם את תהליכי בקרת האיכות. 
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה