פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי הנדסת מזון בטכניון

המסלול ללימודי הנדסת מזון וביוטכנולוגיה בטכניון הינו מסלול הנלמד לאורך ארבע שנים. תחומי הלימוד המשותפים לשתי ההתמחויות האלה הם תחומי ההנדסה היסודיים כמו: פיסיקה, כימיה , מתימטיקה ומחשבים.  בהמשך המסלול, ילמדו הסטודנטים מקצועות יסוד שהם בעצם משותפים לתחומי הביוטכנולוגיה והמזון ואלה מתחלקים לשלושה ענפים עיקריים כמו הנדסת ביוטכנולוגיה, וביוכימיה ותזונה. לימודי היסוד אורכים כשנתיים,  בסופם יבחרו הסטודנטים כאופציית התמחות באחת משתי האפשרויות אותם הם מעוניינים ללמוד יותר ולהתמחות כמו הנדסת ביוטכנולוגיה או הנדסת מזון. הטכניון, יאפשר לסטודנטים שלומדים ביוטכנולוגיה ומזון לשלב גם לימודים נוספים במסגרת תכניות מיוחדות.
 
מסלולי לימוד משלבים
 
ישנם מסלולים המשלבים את לימודי הנדסת מון בטכניון עם עוד נושאים כמו: הנדסת הסביבה, הפקולטה לביוטכנולוגיה ומזון והפקולטה להנדסה כימית, נועדו להכשיר מהנדסים שיהיו בקיאים בכל תחומי הפיתוח, הביצוע והתכנון של תהליכים שונים בענף ההנדסה והמזון.  יש מסלול נוסף שהוא תואר ראשון להנדסת מזון המשלב גם תעודת הוראה. ניתן ללמוד בנוסף במסלול זה של הנדסת המזון גם תחומים כמו: מתימטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מדעי המחשב, טכנולוגיית מכונות ואלקטרוניקה וחשמל לימודים אלה ישולבו בתחום הידע הנבחר.
 
תנאי הקבלה ללימודי הנדסת מזון בטכניון 
 
תנאי הקבלה משתנים כל שנה  ולכן רצוי לוודא לפני ההרשמה עם מזכירות הטכניון את התנאים. התנאים בדרך כלל הם תעודת בגרות בציונים גבוהים ושילוב של ציון ב מבחן פסיכומטרי. יש צורך בידע מוקדם במדעים. בכל תחומי לימודי ההנדסה וגם בתחום הנדסת מזון, המועמד יהיה חייב בארבע יחידות לימוד במתימטיקה בציון 80 ומעלה, ארבע יחידות לימוד באנגלית גם בציון של 80, פיסיקה וכימיה בציון גבוה והבעה ברמת שתי יחידות לימוד.
 
מהן אפשרויות התעסוקה לאחר לימודי התואר בהנדסת מזון?
 
בוגרי הטכניון בלימודי הנדסת מזון וביוטכנולוגיה, יהיו מצוידים בתעודת תואר ראשון במדעים מטעם הטכניון. הם יוכלו להשתלב בתעשיות השונות בתחום הביולוגיה, הכימיה, הביוטכנולוגיה, המזון ותעשיית התרופות. כל מקום עבודה ישמח לקבל בוגרי טכניון בתחום הנדסת המזון היות והטכניון בארץ הוא המוסד ללימודי הנדסה הנחשב ביותר בארץ ובחו"ל.
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה