פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

איפה לומדים הנדסת תקשורת?

מקצוע זה יכול להילמד במסגרת חוג עצמאי או כמגמה במסגרת חוג אוניברסיטאי קיים: בחלק ממוסדות הלימוד פותח מסלול עצמאי למקצוע זה, ובחלקן הנוסף זו מגמת לימוד בחוגים הוותיקים יותר: הנדסת חשמל והנדסת מערכות. המסלול המקיף ביותר מצוי במכללת HIT בחולון. ניתן ללמוד במגמת רדיו, RF, עיבוד נתונים ומולטימדיה. בשני המסלולים הראשונים המיקוד הוא יותר בהתנהלות המתמטית של גלי הרדיו, התקשורת הנפוצה : כבלים או קו טלפון והתקשורת בלוויין. בשני המסלולים האחרים הדגש הוא יותר על מבנה של מערך תקשורת אינטרנטי וטלפוני.
מוסדות נוספים בהם ניתן ללמוד הנדסת תקשורת הם מכללת סמי שמעון, מכללת כינרת עמק הירדן, מכללת אפקה בתל אביב, ומכללת רופין. במכללות אלה מושם דגש על לימודי אבטחת רשת תקשורת, מערך אלגוריתמים, מולטימדיה ומערכות מידע.
בחוגים להנדסת חשמל בטכניון ובאוניברסיטת תל אביב ניתן ללמוד התמחות בהנדסת תקשורת, אולם הדבר שונה מחוג ייחודי כפי שפורט במכללות בפסקה הקודמת. הלימודים מתבססים על הנדסת החשמל בכלליות, עם יישום התיאוריות השונות על עולם התקשורת על כל גווניו: קווי טלפון, מולטימדיה, לווין, כבלים ואינטרנט. 
 
דרישות הקבלה במוסדות השונים
 
במכללת HIT בחולון הדרישות הן תעודת בגרות מלאה, וציון פסיכומטרי 550 ומעלה.תחת תנאי הצטיינות מסוימים בבגרות ניתן לקבל פטור מפסיכומטרי, אולם בעלי בגרות מלאה עם ציונים מתחת ל 70 במתמטיקה ופיזיקה יחוייבו להשלים קורסים אלה במכינה של המכללה.
דרישות הקבלה באוניברסיטאות ובטכניון הנן חלק מדרישות הקבלה להנדסת חשמל, שכן הנדסת תקשורת הנה מגמה בחוג להנדסת חשמל. הדרישות משתנות משנה לשנה בהתאם לכמות הנרשמים והביקוש למקצוע. על פי רוב, מדובר בדרישות גבוהות משמציגה מכללת חולון, והן עומדות על ציון פסיכומטרי 650 ומעלה, וממוצע 100 בתעודת הבגרות. הציונים במתמטיקה ופיזיקה יהיו מעל 85 נקודות. 
על אף היתרון שמציעה באוניברסיטה כמוסד מחקרי, בשונה מהמכללה שהיא בדרך כלל מוסד למטרות רווח בלבד, במקרה זה למכללת חולון ישנו יתרון תחרותי  על האוניברסיטאות, שכן היא הבית האקדמי היחיד בארץ המציע מסלול זה בנפרד מתחום הנדסת החשמל. המסלול ברופין, סמי שמעון ויתר המכללות מכיל בעיקר היבטים של הנדסת תקשורת אינטראקטיבית. פירוש הדבר שהן ממוקדות יותר ביצירת האפליקציה התקשורתית ברמת התכנה, מאשר בבניית תשתית התקשורת. 
 
מקומות עבודה עבור מהנדסי תקשורת
 
מהנדסי התקשורת יכולים להשתלב בחברות התקשורת הרב ערוציות בכבלים, בלוויין, בחברות הטלפון וספקי האינטרנט כאחראיים על מערך התשתיתי של ענפי התקשורת השונים. לצד זה, קיימות עבודות בחברות הייטק קטנות יותר, ובחברות start up, וישנה האפשרות להיות עוסק עצמאי בתחום במידה והידע שברשותך מאפשר לך נתח שוק מספק.
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה