פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

איפה לומדים הנדסת רכב?

הנדסת רכב זה מן הלימודים המבוקשים ומבטיחים. ההכנסה בתחום זה היא מכובדת. אין אחד מאתנו שאינו נוהג בכלי רכב כלשהו, אם מדובר ברכב רגיל, אופנוע, קטנוע, רכב מסחרי או משאית, אוטובוס ואפילו רכבת. כל אחד מכלי הרכב הללו זקוקים לטיפול ותיקון. ישנם מאות מוסכים ברחבי הארץ המתמחים בטיפול ותיקון כלי רכב שונים ובחלקם יש אף התמחות בכלי רכב מסוימים. לימודי הנדסת רכב, מתבצעים בערים: חיפה, אשדוד, ירושלים קריית שמונה, באר שבע, אילת אשקלון ואשדוד. אחת המכללות הידועות יותר בהנדסת רכב הינה מכללת אפקה. זוהי מכללה אקדמית ללימודי הנדסה  במסגרת לימודי תואר ראשון בהנדסה מכנית שכוללת  התמחות באמצעות קורסים למערכות רכב. מטרת ההתמחות היא להכשיר את המהנדסים לעבוד בתחומי מערכות הרכב, תכנונן ואחזקתן, כמו כן במסגרת לימודים אלה, יילמדו על איכות הסביבה וכלכלה הקשורים לתחום הרכב. הביקוש ללימודים אלה במכללה, נבעה מהביקוש הרב של מהנדסי רכב.
 
לימודי הנדסת רכב בטכניון בחיפה
 
בטכניון בחיפה, ניתן ללמוד את תחום הנדסת הרכב. בתחום הזה, ישנם מחקרים רבים בתחום הרכב וביניהם תכנון ופיתוח חלקי רכב בטיחותיים מסגסוגת מגנזיום, קביעת העומס הרצוי על רכב משא, בטיחות הובלת נוסעים ברכב מסחרי וחקר על מערכות הקירור בכלי רכב כבדים. את תחום הנדסת הרכב, ניתן ללמוד במכללות רבות בישראל כמו למשל במכללת עתיד שהיא רשת מכללות טכנולוגיות, מכללת עמל הישגים, המכללה הטכנולוגית להנדסה בתל חי, המכללה הטכנולוגית באר שבע, מכללת אורט ועוד. חשוב לדעת,  כי לפני שבוחרים מוסד לימודי, יש לבדוק כי הוא   מוכר ע"י המה"ט. 
 
נושאי הלימוד בהנדסת רכב
 
נושאי הלימוד בהנדסת רכב, מתחלקים למדע עיוני ולמעשי. יש השפעה ישירה על הלימודים עקב ההתפתחויות התדירות והשכלולים התמידיים בתחום הרכב. בין נושאי הלימוד בתחם ייכללו גם: אנגלית טכנית, מתימטיקה, יישומי המחשב, מכניקה הידראוליקה, אבחון תקלות, חשמל ואלקטרוניקה, בקרת אקלים ועוד. בתחום ההנדסה, יילמדו קורסים הקשורים לתורת החומרים, חלקי מכונות וניהול מוסכים. יש לבדוק את האפשרויות ומסלולי הלימוד במכללות בהן אתם מעוניינים ללמוד ולברר פרטים חשובים לפני ההרשמה.
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה