פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

איפה כדאי ללמוד הנדסה תעשייה וניהול?

אחד המרכיבים המהותיים בלימודי הנדסת תעשייה וניהול זה תנאי הקבלה של כל מוסד לימודי. תנאי הקבלה ללימודי הנדסה בכלל, הם קשים יותר במיוחד באוניברסיטאות השונות בארץ, אך  תנאי הקבלה בתחום הנדסת תעשייה וניהול הינם קלים יותר. תחום זה, דורש יכולות אנליטיות גבוהות מאוד, ובמכללות למשל, תנאי הקבלה יהיו פחות קשים מאשר באוניברסיטאות. בשני המקרים, הן במכללות והן באוניברסיטאות, ישנה דרישה לנתוני סף מתמטיים טובים והמינימום הנדרש הוא ארבע יחידות לימוד במתימטיקה  וציון גבוה בבגרות באנגלית.. המיקום הגיאוגרפי יכול להיות חשוב לחלק מהסטודנטים אך לחלק אחר של הסטודנטים זה לא ישנה, כי הם יעדיפו מוסד לימודי נחשב וזה לא ימנע מבעדם לעבור למקום מרוחק יותר בארץ על מנת לזכות בתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול.
 
ללמוד בהנדסת תעשייה וניהול במוסד הלימודים הנחשב ביותר – הטכניון
הטכניון בחיפה, נחשב למוסד הלימודי המבוקש ביותר בתחום ההנדסה. בוגרי הטכניון בחיפה ישתלבו במהרה בתחום הנדסת תעשייה וניהול כי המעסיקים מעדיפים בוגרי את בוגרי הטכניון. גם אוניברסיטת תל אביב, ואוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, מציעות תכניות תואר שני בתחום הנדסת תעשייה וניהול. הרבה סטודנטים שואפים להגיע לתואר שני ומעדיפים ללמוד לתואר השני באותו מוסד אקדמי בו סיימו לתואר הראשון. המוסדות היחידים בהם ניתן ללמוד ללימודי תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול אלה הם: אוניברסיטת תל אביב, בן גוריון והטכניון בחיפה. מהנדסי תעשייה וניהול מתמחים בניתוח ושיפור תהליכי עבודה ומערכות בארגונים שונים.
 
לבדוק את איכות מוסד הלימודים
אחת הדרכים הטובות לבחון את איכות מוסד הלימודים הוא לערוך סקר שוק ולראות אם יש ביקוש לבוגרי התואר במכללות ובאוניברסיטאות השונות. לדוגמא, מי שלומד את מקצוע הנדסת תעשייה וניהול באזור הדרום למשל, תהיה עדיפות לבוגרי אוניברסיטת בן גוריון בתחום זה מאשר על מכללות הנמצאות באזור הדרום שיש להם שם טוב כמוסד לימודי. גם תחום ההתמחות הינו מושפע בבחירת מוסד הלימודים. רוב מוסדות הלימוד, במיוחד במכללות מציעים שתי סוגי התמחות ניהול וייצור או מערכות מידע. אלה שיהיו מעוניינים להתמחות בתכנון או תפעול מערכות ייצור, ייאלצו לפנות רק לאוניברסיטאות.
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה