פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

הנדסת ביוטכנולוגיה עבודה

הנדסת ביוטכנולוגיה עבודה
 

 

ישנן משרות בתחום הנדסת ביוטכנולוגיה שמתבצעות בתחומי המחקר השונים, תפקידי ניהול, אבטחת איכות ועוד. בביוטכנולוגיה ישנם מקצועות כמו בתחום החקלאות, התרופות, המזון ומיקרוביולוגיה. תנאי התעסוקה ומידת ההתאמה לתפקידים מסוימים משתנים בהתאם לתפקיד עצמו. מהנדסים שונים עובדים במגוון תחומים כמו: ניטור מחקרים, ובקרת תהליכים של מחקרים שונים. ישנה עבודה בתחום של מהנדסי תוכנה במקומות שיש בהם צורך כי התוכנה תעבוד עם מערכות ביולוגיות. משרות שיש בהן תקנים  ממשלתיים כמו פיתוח תהליך, מהנדס בתואר ביוטכנולוגיה יוכל להתאים להם.. מהנדסי ביוטכנולוגיה, מתחרים עם  מהנדסי כימיה ובביולוגים שיש להם תארים מתקדמים. חשוב מאוד בעת בחירת מוסד הלימודים לתואר ראשון ושני בביוטכנולוגיה, לבחור את ההתמחות באופן מציאותי שיתאים לשוק העבודה בישראל.


 

 למצוא עבודה כמהנדס ביוטכנולוגיה

 


יש לציין, כי מהנדסים והנדסאים, ישיגו עבודה בהנדסת ביוטכנולוגיה בקלות אבל תנאי ההעסקה של התפקידים האלה הם שונים לגבי השכר. מהנדסים מתחילים בתחום הביוטכנולוגיה, ירוויחו שכר התחלתי של בין 6,000ש"ח – 8,000ש"ח לחודש. אלה שיש להם ניסיון בתחום כבר 7 או שמונה שנים, ירוויחו שכר של 17,000-18,000ש"ח לחודש ואפילו יותר. העובדה שבארץ שיש יותר מ-40% תושבים בעלי תואר לא נותנת הרבה סיכוי למצוא עבודה מהר גם בתחום הביוטכנולוגיה, להרבה תלמידים מצטיינים בתחום הנדסת הביוטכנולוגיה לא היה קשה כל כך למצוא עבודה אבל הכול תלוי גם במצב השוק והדרישה כמו כן הניסיון בתחום זה.


 

תואר שני מקל על מציאת עבודה כמהנדסי ביוטכנולוגיה


 

לרוב תואר ראשון, אינו יספיק באף תחום מדעי למצוא עבודה, אלה המעוניינים למצוא עבודה יותר בקלות בתחום מהנדסי ביוטכנולוגיה, ייאלצו לסיים את התואר השני, עובדה זו, תקל עליהם למצוא עבודה בקלות יותר. בשוק העבודה היום, גם משרות של מזכירה דורשות תואר ראשון, כך שאם ברצונכם לעבוד בתחום שלמדתם אין לכם הרבה ברירה אלא להמשיך ללימודי תואר שני.

 

 

 

   .

  

 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה