פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

הנדסת בניין תנאי קבלה

הנדסת בניין תנאי קבלה


 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת בניין, כרוכים בסינון. מועמדים שאינם יתאימו ללימודים אלה לא יתקבלו.  תנאי הקבלה ללימודי הנדסת בניין שונים בין המכללות והאוניברסיטאות ישנם הבדלים ממש גדולים בין המכללות והאוניברסיטאות השונות אם מוסד אחד ידרוש משל ציון של 80 ממוצע בבגרות ומוסד לימודי נחשב אחר , תנאי הקבלה יהיו מותנים בציון בגרות של 90 ואף בתגבור של מקצועות נוספים כמו מתמטיקה ופיזיקה או כימיה וביולוגיה. כיום, קיים ביקוש גבוה בלימודי הנדסת בניין, הרבה ממוסדות הלימוד השונים נוטים להציע מסלולי לימוד מיוחדים כמו הכנה וחיזוק לקראת הלימודים עצמם.


 

מהם תנאי הקבלה המקובלים עבור לימודי הנדסת בניין?


 

אם אתם מעוניינים ללמוד תואר ראשון בהנדסת בניין אתם צריכים שתהיה לכם תעודת בגרות מלאה שהממוצע שלה יעלה על שמונים. ציון טוב של מבחן פסיכומטרי נדרש אף הוא כתנאי נוסף בתנאי הקבלה. לרוב, אם יש הרבה תלמידים בשנת לימודים מסוימת, רק אלה שיש להם ציונים גבוהים גם בבחינות הבגרות וגם במבחן הפסיכומטרי יתקבלו וזאת, שוב בהתאם למקומות שנשארו פנויים לשנת הלימודים הזאת. גם בוגרי תיכון הפונים למסלול עתודה יתקבלו ללימודי תואר ראשון בהנדסת בניין. תלמידים אלה עברו הכשרה בזמן לימודיהם בתיכון {כיתת י"ג} והתמקדו במיוחד במקצועות הריאליים לרוב מדובר בבית ספר מקצועי המתמחה בהנדסה. ישנם מסלולים מקוצרים עבור עתודאים שציוניהם היו גבוהים מאוד.


 

חריגות מיוחדות בוועדת הקבלה


 

לפעמים, יש מקרים מיוחדים בהם וועדות הקבלה במוסדות השונים מסכימות לקבל תלמידים שאינם עומדים בכל הדרישות ללימודי הנדסת בניין. אם יש למועמד ניסיון מקצועי בתחום, הוועדה תוכל לאשר את התקבלות התלמיד או לקבוע תנאים חדשים לקבלתו. ישנה עוד אפשרות כמו הירשמות למכינה קדם אקדמאית טרם פתיחת שנת הלימודים.

 

 

 

 

 

 

 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה