פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

הנדסת חומרים תל אביב

הנדסת חומרים תל אביב


 

מסלול התמחות בלימודי הנדסת חומרים בתל אביב ישלב בין הנדסה מכנית למדע והנדסת חומרים. הדגש יינתן על תכונותיהם של החומרים, על טכנולוגיית הייצור וחומרים מתקדמים. המסלול המיוחד הזה יכלול לימודים של מהנדס מכני ובהתמחות בהנדסת חומרים .הרבה תעשיות בארץ דורשות תכנון המדגיש את הצורך של מהנדסי מכונות בעלי ידע במדע החומרים. המהנדסים הללו אמורים להשתלב בצוות המהנדסים במפעלים השונים וחייבים לקחת חלק בייצור המוצר עד היותו מוצר מוגמר. על מנת שהמוצר יהיה איכותי ומתוכנן היטב, יש להגיע לביצועים טובים באמצעות ידע על תכונות החומר. הבחירה של החומרים הנכונים בייצור מוצרים שונים היא אחריותו של מהנדס החומרים ועליו למצוא את החומרים המתאימים על מנת לייצר מוצר איכותי.


 

תכנית הלימודים של מהנדסי חומרים בתל אביב


 

המטרה של לימודי הנדסת חומרים בתל אביב במכללות ובאוניברסיטה,  הינה הכשרת המהנדסים במקצועות היסוד  ההנדסיים השונים ולהקנות למהנדסים בעתיד ניסיון מעשי טכנולוגיות לפיתוח מערכות מכניות ומערכות מורכבות שישלבו כמה תחומים יחד. מטרת ההתמחות בהנדסת חומרים היא להכשיר את בוגרי הלימודים לעסוק בתחומים הקשורים בהבנת התכונות של החומר על מנת שהמהנדסים לעתיד יגיעו לביצועים הטובים של המוצר ובזאת יוכלו לפתח מוצרים חדשים בטכנולוגיות ייצור חדשות, תוך בדיקת אפיון ודגש על בקרת איכות. תכונית לימודי הנדסת חומרים  בתל אביב, תכשיר את המהנדסים לתפקידים בכירים בתעשייה באמצעות הקניית הכלים המתאימים להצלחתם בשוק עבודת המהנדסים. הקורסים הניתנים בהתמחות יכללו גם חומרים מורכבים, פולימרים וטכנולוגיות פלסטיקה שונות, תכונות מכאניות, חקר הכשל במוצרים השונים, הגנה נגד קורוזיה וציפויים, תהליכי ייצור מתקדמים ועוד נושאים הקשורים להנדסת חומרים. 


 

ידע ברובוטיקה ובקרה


 

בלימודי הנדסת חומרים באוניברסיטת תל אביב למשל, ישולב הידע בחשמל, באלקטרוניקה, ברובוטיקה ובקרה. המסלול יכלול אף את לימודי עצוב המוצר וישולבו בו  לימודים  בעיצוב תעשייתי, טכנולוגיות מתקדמות, הנדסת אנוש וגם שיווק. לאחר תום הלימודים, המהנדסים יוכלו לעסוק בתכנון ופתוח של מערכות משולבות שיפתחו בפניהם דלתות חדשות בתעשייה בישראל.

 .

 

 

 

 

 

 

 

 . 

 

 

 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה