פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

הנדסת מכונות באוניברסיטת תל אביב

הנדסת מכונות באוניברסיטת תל אביב


 

לימודי תואר ראשון להנדסת מכונות באוניברסיטת תל אביב, נלמדים בתואר משולב של הנדסת חשמל ומדעי המחשב. הלימודים לתואר מכשירים את הסטודנטים להוביל במחקר ופיתוח  בתעשיית ההי טק ותעשיות המדע. היום, ההנדסה המודרנית מושפעת בעיקר מהתפתחות המחשוב. כלי רכב, מטוסים, רובוטים מכונות ייצור תחנות כוח  ועוד, מתוחזקים ונמצאים תחת בקרת המחשב. חוץ מהתכנון המכני, ישנו שטח חדש בתחום זה שהוא המכטרוניקה, כלומר שילוב של אלקטרוניקה, מכניקה ומחשבים. תחום זה הגיע באמצעות מהפיכת המחשוב.


 

תכנית הלימודים להנדסאי מכונות באוניברסיטת תל אביב


 

תכנית הלימודים נותנת לסטודנטים הרבה אפשרויות בחירה בהרבה מאוד נושאים מתוך שמונה הסמסטרים הנמשכים על ארבע שנים. מקצועות החובה בלימודי תואר ראשון להנדסת מכונות, הם: מתימטיקה, מחשבים, פיזיקה וכימיה חומרים, חשמל אלקטרוניקה וכלכלה. בשנה האחרונה ללימודים, הסטודנט יבחר במסלול התמחות. על הסטודנט, לבחור מסלול התמחות ראשי ומסלול משני.  הבחירה תהיה כמובן בהתאם לנטיות הסטודנט ולתחומי התעניינותו. בסוף שנת הלימודים האחרונה, על הסטודנט להגיש פרויקט שנתי שבאמצעותו יוכיח את כישוריו. הנדסת מכונות, נחשב למקצוע מבוקש מאוד בשוק העבודה 

הישראלי וגם בעולם כולו. אפשרויות התעסוקה הן רבות והבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה עם מערכות ביומכניות, מערכות רכב ותעופה. מערכות ייצור, מערכות אנרגיה מכניקת הזורמים, מכניקת המוצק, מדעים תרמיים ועוד.


 

ייעודו של מהנדס מכונות בתעשייה הישראלית


 

תפקידו וייעודו של מהנדס המכונות בתעשייה הישראלית, נמצאים בתהליך של התחדשות. ההכשרה של מהנדס מכונות תאפשר לו לעסוק במגוון תפקידים מעניינים בנושאים כמן ניהול הנדסי ואחזקה בהרבה שטחי מכניקה הקשורים להנדסת מכונות. מי שיצטיין בלימודיו יוכל לקבל תואר כפול. מהנדס מכונות, יהיה חייב לעבוד הרבה שעות במעבדות מול מחשב, ידוע, כי מרבית ההליכים בתעשיות מתפתחות ומתקדמות במיוחד התחום של ייצור ומכניקה מבוקרים ומתבצעים באמצעות המחשב. סטודנטים שירכשו ידע מעשי רב, יוכלו להשתלב בהצלחה רבה בתעשייה המכנית.

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 .

 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה