פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

איפה הכי כדאי ללמוד הנדסת חשמל?

איפה הכי כדאי ללמוד הנדסת חשמל?


עולם הנדסת חשמל הוא עולם רחב בגלל  המורכבות המדעית שלו והתיאורטית גם יחד. החשמל, קיים בכל תחום בחיינו וסטודנטים המעוניינים לקחת חלק בתואר ראשון הנדסת חשמל, יוכלו לבחור מגוון של קורסים  הכוללים קורסי בחירה וקורסי חובה. באמצעות חוגים אלה, הסטודנטים יוכלו להתמקצע בתחום ולהפוך למהנדסי חשמל מעולים.


 

 היצע גדול של מוסדו לימוד עבור הנדסת חשמל  איפה הכי כדאי ללמוד הנדסת חשמל
 

 

בגלל הביקוש הגבוה בשוק למהנדסי חשמל, ישנו ביקוש גם בקרב הרבה סטודנטים ללמוד לתואר ראשון בתחום זה. חלק מהסטודנטים אף משקיעים עוד שנתיים על מנת לסיים אף את התואר השני. בוגרי תואר שני בהנדסת חשמל, יוכלו להשתלב בעבודות בהרבה יותר קלות ומשכורתם אף תהיה גבוהה יותר. ישנו היצע גדול מאוד בקרב מוסדות הלימוד המלמדים הנדסת חשמל.  4 אוניברסיטאות מציעים את הלימודים הללו ונחשבות למוסדות יוקרתיים ונחשבים בתחום.  7 מכללות, אף הן מלמדות את התחום והלימודים הם מקיפים ויש בהם מגוון מסלולי לימוד. גם בחוג להנדסת חשמל יש מאבק צמוד בין חוג הטכניון לזה של אוניברסיטת תל אביב. הפקולטה להנדסת החשמל היא הגדולה ביותר בטכניון.  ידוע, כי בשנים האחרונות זכה הטכניון ב-50 פרסים. יש האומרים כי הלימודים בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון היא ברמה של 10 פקולטות הטכנולוגיות המובילות בארה"ב.


 

על התנאים וקשיי הקבלה באוניברסיטאות  להנדסת חשמל
 

 

השכר הגבוה ביותר של לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל הוא באוניברסיטת תל אביב. אחוז המתקבלים לאוניברסיטת תל אביב בתחום הנדסת החשמל הוא נמוך. אלה שיוכלו להתקבל חייבים בציון פסיכומטרי של  700 וממוצע בבגרות של 10.8, רק סטודנט אחד מתוך שמונה יוכל להתקבל ללימודי הנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב. גם באוניברסיטת בן גוריון יש אחוז קבלה נמוך. שכר הלימוד אף הוא גבוה, ממוצע של הציונים בין הבוגרים בחוג הוא מעל 82.

 
 
 
 
 
 
 
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה