פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

איפה לומדים הנדסת איכות CQE ?

איפה לומדים הנדסת איכות CQE ?

 

אחד הדברים המושכים ביותר במסלול לימודי הנדסת איכות לתואר ראשון CQE, הוא הגמישות הרבה המתאפשרת בהשלמתו. כך, יכול מהנדס או הנדסאי מועמד ללימודי הנדסת איכות לבחור אם ללמוד במכללה או באוניברסיטה, בלימודי יום או בלימודי ערב, על פני שנתיים או על פני שלוש שנים – הכל בהתאם לצרכיו האישיים. הנדסאים ומהנדסים רבים המעוניינים להתמחות בתחום מקצועי מסויים, מוצאים כי הנדסת איכות היא התחום עבורם.

לא זאת בלבד שאפשרויות גיבוש מסלול הלימודים הן רבות וגמישות, אלא גם ששוק העבודה זקוק למומחי הנדסת איכות היום יותר מתמיד. הביקוש הרב שנוצר לבוגרי תואר CQE מושך הנדסאים ומהנדסים רבים לפנות לתחום הצעיר והמתפתח. 

אם כן, איפה לומדים הנדסת איכות ואיפה הכי כדאי להשלים את התואר? השאלה מורכבת ויש להשיב עליה בשני שלבים: ראשית, מסלול לימודי הנדסת איכות נועד להנדסאים ומהנדסים בעלי ניסיון בתחום או למועמדים לתואר ראשון בהנדסה המעוניינים להתמחות בהנדסת איכות, ואת המסלול יכולים להשלים במגוון אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ; יחד עם זאת, לא ניתן להכריע היכן מוטב ללמוד, במכללות או באוניברסיטאות, שכן, זוהי בחירה עמה מתמודד כל מועמד ללימודים בעצמו.   איפה ללמוד הנדסת איכות CQE


 

איפה לומדים הנדסת איכות – באוניברסיטאות או במכללות?


 

מסלולי הלימודים שמציעות האוניברסיטאות והמכללות עוסקות ברובן באותם התחומים, תוך השמת דגש על אותם הנושאים בעולם הנדסת האיכות. לרוב, ההבדל הגדול בין אוניברסיטאות למכללות נעוץ בעובדה כי תנאי הקבלה לאוניברסיטאות נוקשים מאלו של המכללה, אך היות והמסלול במכללות נועד להנדסאים ומהנדסים בעלי ניסיון, הדרישות בשני המקרים הן זהות: על המועמד להיות רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים או בפנקס ההנדסאים והטכנאים. 

רבים חשים כי העלות הגבוהה של המכללות הפרטיות מצביעה על איכות ועומק הלימודים שנרכשו. ייתכן וזהו המצב, אך לא די בכך, בכדי לבחור במוסד הלימודים המתאים לכם, עליכם לבחון את מגוון המוסדות המציעים את מסלול לימודי הנדסת האיכות במספר מישורים:

- אם ישנם צרכים מיוחדים למסלול הלימודים, כגון פריסה על פני שלוש שנים, או בחירה בלימודי ערב, יש לוודא כי המוסד בו בחרתם אכן מקיים אפשרות כזו.

- מוטב לבחור במוסד הקרוב למקום מגוריכם; אמנם נדמה כי טיול יום-יומי למקום רחוק הוא מהנה, אך נסיעות ארוכות עלולות להתישכם בהמשך הדרך. 

- למעוניינים בלימודי הנדסת איכות במכללות, יש לברר את מחיריהן ולבדוק אפשרויות להנחה וסבסוד (חיילים משוחררים יכולים להשתמש בסכום הערבון לתשלום על לימודי הנדסת איכות במוסדות המאושרים על ידי מה"ט). 

- מוסדות רבים דורשים ראיון אישי כתנאי לקבלה למסלול הלימודים; נצלו את ההזדמנות לראיין את המוסד בעצמכם – בדקו האם מסלול הלימודים המוצע הוא אכן האידאלי עבורכם.

לקבלת כל המידע הנחוץ לבחירה במסלול הלימודים הנכון עבורכם, פנו אלינו עוד היום ונשמח להשיב על כל שאלה!

 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה