פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי הנדסת אלקטרוניקה תנאי קבלה

לימודי הנדסת אלקטרוניקה תנאי קבלה
 

בעולם של ההווה ניכר כי אמנם יוקרתיותו של תואר אקדמי נותרה בעינה, אך ערכו המעשי הולך ופוחת מרגע לרגע. אינפורמציה מכל הסוגים נגישה באמצעות האינטרנט לכלל האוכלוסיה ללא תשלום; לכן מסלול לימודים במוסד, אם אקדמי ואם מקצועי, נועד בעיקר לשם רכישת ההסמכה. לא בכדי ישאלו רבים, האם הדבר מותיר הבדל מהותי בין תואר אקדמי להסמכה מקצועית מגופי-סמכות. 

וובכן, אם נבחן את השאלה במבחן המשמעותי היחיד, הווה אומר – מבחן המציאות, נמצא שבשוק העבודה מהווים האקדמאים נתח שאיננו משמעותי כפי שהיינו מצפים, ובוגרי אקדמיה רבים אף מוצאים עצמם במקצוע שאיננו קשור כלל לתחום אותו למדו. 

מסלול לימודים מקצועי במכללה איכותית הינו אמנם יקר ממסלול לתואר במוסד אקדמי, אך בכך נרכשת השכלה ברמה הגבוהה ביותר וההכשרה לה זוכים הסטודנטים היא מהמקיפות והמקצועיות שבנמצא. תחומים כגון הנדסת אלקטרוניקה נלמדים במכללות ופותחים בפניי בוגרי המסלול מגוון אפשרויות תעסוקה יציבות ומעניינות, אשר שכר נאה בצידן. 


תנאי קבלה ללימודי הנדסת אלקטרוניקה

 

תנאי הקבלה ללימודים במכללות אינם נוקשים כמו אלו של המוסדות האקדמיים. לרוב די בתעודת בגרות מלאה, או חלקית עם דרישות מינימום במקצועות מסויימים. היתרון בכך הוא שהידע המקצועי והאפשרות להכשרה בתחום פתוחים גם בפניי כל אלו מאיתנו שלא מצאו דרך למצות את הפוטנציאל שלהם במוסד התיכון בו למדו. 

אין בכך לומר כי מסלול הלימודים הוא פשוט, או שאיננו מחייב עבודה קשה, כיוון שכפי שנכון בנוגע למסלול ההכשרה למקצוע הנדסאי אלקטרוניקה, הזכאות להסמכה תלויה בבחינות בידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע. משמעות הדבר היא כי ניתן לפצות על טעויות העבר, באמצעות רצון טוב, חריצות ומאמץ בהווה. 

מקצוע בתחום הנדסת האלקטרוניקה הוא מפתה היום יותר מתמיד; בהתחשב במסלול הלימודים הגמיש והנוח ואפשרויות התעסוקה המרובות והמשתלמות, נקל להבין מדוע נחשק התחום כל כך. המכללות מציעות מסלול הכשרה של בין 2-3 שנים, כאשר ניתן ללמוד גם בלימודי ערב. 

לכל מוסד לימודים מסלול לימודי הנדסת אלקטרוניקה תנאי קבלה משל עצמו, אך הדרישות של מרבית המכללות המאושרות על ידי מה"ט הינן: תעודת בגרות מלאה, או תעודת גמר מטעם המכינה הטכנולוגית להנדסאים או טכנאים, או תעודת בגרות חלקית, עם ציון עובר במגמות מתימטיקה ואנגלית וציון עובר באחד ממקצועות העברית.

במהלך מסלול הלימודים פוגשים הסטודנטים בקורסים בתחומים מדעיים, כגון מתימטיקה, פיזיקה וכימיה, ואף בתחומים התואמים את התמחויות המשנה בהן בוחרים. 

פנו אלינו לקבלת מידע אודות אפשרויות לימודי הנדסת אלקטרוניקה במוסדות השונים ברחבי הארץ, מן הדרום ועד למכללות בצפון!

 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה