פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי הנדסת אלקטרוניקה

לימודי הנדסת אלקטרוניקה
 

כיום תחומי האלקטרוניקה והטכנולוגיה הם בחזית העולם המקצועי, ועבודה בתחום הינה נחשקת מתמיד. המוחות הטכניים והאנליטיים זוכים להיכרות עם עולם מודרני שמתחדש ללא הרף, ומוצאים בין מגוון הענפים השונים של התחומים, את הנישה הייחודית להם. 

יש האומרים כי לעולם לא יפחת הביקוש להנדסאי אלקטרוניקה, וככל שגובר השימוש היומיומי במוצרים אלקטרוניים והופך שגור, ניכר כי יש אמת בדבריהם. כיום נוגע תחום האלקטרוניקה בתחומים רבים בחיינו, החל מתקשורת סלולארית ועד לתחזוק מערכות תעשייתיות. אין ספק כי אחד מהיתרונות המושכים בתחום הנדסת האלקטרוניקה, הוא הביקוש הבלתי נלאה להנדסאים מוסמכים ואיכותיים בשוק העבודה.

לימודי הנדסת אלקטרוניקה נערכים במגוון המכללות השונות בארץ המציעות את מסלול ההסמכה להנדסאי אלקטרוניקה, ומחיר שכר הלימוד מתחיל לרוב מכ-20,000 ש"ח. מרבית המכללות מחייבות את המועמדים להציג את אחד מהבאים כתנאי קבלה:

- תעודת גמר מטעם המכינה הטכנולוגית להנדסאים או טכנאים. 

- תעודת בגרות מלאה.

- תעודת בגרות חלקית, עם ציון עובר במגמות מתימטיקה ואנגלית וציון עובר באחד ממקצועות העברית. 

 

מסלול הלימודים להסמכה בהנדסת אלקטרוניקה  


מסלולי לימודי הנדסת אלקטרוניקה המוצעים במכללות השונות בארץ אורכים בין שנתיים לשלוש שנים; ניתן ללמוד במסלולי לימודים בשעות היום, כמו גם בשעות הערב. במהלך הלימודים ישנם מבחנים מטעם מוסד הלימודים, כמו גם מספר מבחנים מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע. בתום שנות הלימודים ועם סיום פרויקט הגמר, זוכים בוגרי התואר להסמכה בידי מה"ט. 

מסלול הלימודים מציע מספר אפשרויות התמחות שונות, ביניהן הנדסת אלקטרוניקה במגמת משנה תקשורת נתונים, ועד למגמת משנה בתחום האלקטרואופטיקה. כל אחת מן המגמות האפשריות כוללת קורסים, הן מתחום הנדסת האלקטרוניקה והן מן התחום של מגמת המשנה; כלומר, סטודנט להנדסת אלקטרוניקה במגמת משנה של מכשור רפואי, ילמד גם קורסים בתחום האנטומיה, פיזיולוגיה ואף פרמקולוגיה. 

תחום הנדסת האלקטרוניקה איננו מתאים לכל אחד, ומחייב חשיבה אנליטית, תשוקה וחריצות, כמו גם סקרנות לאין קץ. לכן, הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים בתחום מעולם לא היווה בעייה, במציאות הטכנולוגית-המודרנית שאנו מכירים. ממשרדי הייטק ועד לבתי חולים, מגופים בטחוניים ועד לחברות תקשורת סלולארית, כל תחום, משרד או מוסד נעזרים בכישוריהם של הנדסאי אלקטרוניקה. 

אם במרכז, בצפון או בדרום, פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים אודות לימודי הנדסת אלקטרוניקה, להכשרה למקצוע בחזית שוק העבודה. 

 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה