פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי משפטים לבוגרי תואר ראשון

 

לימודי משפטים לבוגרי תואר ראשון 

תחום המשפטים היה ונותר נחשק ביותר, ולא בכדי: אפשרויות התעסוקה הרבות, השכר הנאה והתנאים הנוחים הינם מפתים בה במידה שהעבודה בתחום מספקת ומתגמלת באופן עמוק. אם מלכתחילה נדמה התחום להיות מורכב, מסועף וגמיש למדי, הרי שמקרוב נקל לראות כי תחושת השירות לצדק והסיפוק ממימוש האידאלים מפצים על כל קושי שעלול להיקרות בדרכם של אנשי המשפטים הפוטנציאליים. אמנם תחום המשפטים הינו מושך כתמיד, אך רבים מגלים זאת רק לאחר שהשלימו מכבר תואר ראשון בתחום אחר. לא זאת בלבד, אלא גם שרבים מוצאים עצמם בעבודה שאיננה קשורה לתואר הראשון שבאמתחתם, ומעוניינים בתואר ראשון הטומן בחובו גם אפשרויות תעסוקה הגונות.  

 

 

B.A. במשפטים לאקדמאים 
 

אכן, ישנן סיבות מרובות להרחיב את המאגר האקדמי בתואר ראשון נוסף בתחום המשפטים. היות ולא ניתן  לבצע השלמות לתואר שני במשפטים במסלולים המוצעים בארץ, בכדי להתוודע, להכיר וללמוד את תחום המשפטים יש לסיים לימודי משפטים במסלול רגיל. אקדמאים בוגרי תואר ראשון יכולים להתקבל למסלול הלימודים ללימודי תואר ראשון במשפטים, באמצעות התואר הראשון הנוסף שלהם. מוסדות מסויימים מבקשים אף מינימום ממוצע ציונים מסויים בתואר הראשון. 

מסלול הלימודים אורך שלוש שנים, לאחריהן, המתעניינים במקצוע העו"ד יכולים לפנות לשנת סטאז' במשרד עורכי דין. בתום השנה, רשאים הם לגשת לבחינת הסמכה בידי לשכת עורכי הדין בישראל. חשוב לזכור כי מתוך כ-2500 נרשמים לתואר ראשון במשפטים מדי שנה, מוסמכים באותו פרק זמן כ-1500 עורכי דין. משמעות הדבר היא כי רבים בעלי תואר ראשון במשפטים מוצאים את ייעודם במקצוע אחר, ממגוון המקצועות בתחום המשפטים. 

בוגרי שני תארים ראשונים, האחד מביניהם במשפטים, ממהרים לגלות כי הוכפלו אפשרויות התעסוקה שלהם. כאן, האפשרויות חלות על שני התחומים, וכפי שיכול האחד להיות יועץ משפטי בתחום התקשורת, תבחר האחרת לנצל את התואר שרכשה בפסיכולוגיה להשתלבות בתחום המשפטי של הפלילים. בשעה שרבים מעדיפים את התחום המשפטי בשל התנאים והשכר, ישנן הזדמנויות לא מעטות גם בתחומים השונים הזקוקים לארגון והגנה משפטית. 

שכר הבסיס של עו"ד מתחיל/ה משתנה בהתאם למשרד, אך לרוב נע בסביבות ה-4,000 ש"ח לחודש. לאחר מספר שנים, טווח ההשתכרות משתנה באופן מובחן בהתאם לתחום ולמשרד, ונע בין 8,000-12,000 ש"ח לחודש. ממגוון המקצועות שניתן לרכוש במוסדות אקדמיים להשכלה גבוהה, נושא תחום המשפטים על דגלו בגאווה את אפשרויות התעסוקה הנוחות, התנאים הנהדרים והשכר הנאה. 

 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה