פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון

לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון

 

אקדמאים רבים מוצאים עצמם מבקשים להסב את מקצועם או לחדדו באמצעות לימודי משפטים לתואר ראשון. לתופעה זו מגוון טעמים, ביניהם: אפשרויות התעסוקה הרבות והנוחות בתחום המשפטים, התעמקות בנופך הלגאלי של המקצוע הקיים ואפילו לשם העשרה ומתוך עניין. להסבה מקצועית זו יתרונות רבים ומגוונים, ואין כל ספק שהדרך להשלמתו של תואר ראשון במשפטים פשוטה וקלה במיוחד לבעלי תואר ראשון מתחום אחר. 

במוסדות הלימודים בארץ המציעים מסלול לימודי תואר שני במשפטים, לא ניתן לערוך השלמות לתואר שני במשפטים, לאקדמאים המגיעים מתחומים אחרים; יחד עם זאת, תנאי הקבלה במוסדות השונים ללימודי משפטים לבעלי תואר ראשון נעים בין קיומו של התואר לבדו, לממוצע ציונים מינימאלי של 80 בתואר הראשון מן התחום האחר. 

בעלי שני תארים ראשון, כאשר האחד מהם הוא תואר ראשון במשפטים, נהנים מפריווילגיה מיוחדת: שילוב אפשרויות התעסוקה הרבות והנוחות בתחומים המשפטיים, החל מייעוץ משפטי לעסקים ועד עריכת דין, עם אופיו של המקצוע הנרכש בתואר הראשון, פותחים בפני אקדמאים אלו אינספור אפשרויות, הן למימוש עצמי והן לפרנסה נאותה. 

 

מסלול הלימודים לתואר ראשון במשפטים   

 

תואר ראשון במשפטים אורך שלוש שנים במוסדות האקדמיים בישראל המציעים את המסלול הרלוונטי. לאחר שלוש שנות הלימודים וקבלת התואר, מתעתדים האקדמאים המעוניינים לעסוק בתחום עריכת הדין לשנת סטאז' במשרד עורכי דין. בתום השנה יכולים האקדמאים לעבור בחינת הסמכה בידי לשכת עורכי הדין בישראל. 

המסלול המתואר הוא המסלול הישיר, המהיר והפשוט ביותר להסמכה למקצוע העו"ד, אך ישנן אפשרויות רבות המציעות גמישות רבה יותר. ניתן לבצע פריסה שונה של שנות הלימודים, על פני מספר רב יותר של סימסטרים, או הארכה של שנת הסטאז' באמצעות פריסה שונה של שעות העבודה. חשוב לזכור כי ישנם בעלי תארים ראשונים במשפטים ובתחום נוסף הבוחרים במקצוע אחר.   

אפשרויות התעסוקה בשוק העבודה, לבעלי תואר ראשון במשפטים בפרט, ולבעלי שני תארים, כאשר האחד מהם הוא במשפטים, הן רבות ומגוונות. בשילוב משפטים עם מנהל עסקים, ניתן לפנות לתחום הייעוץ העסקי; בשילוב תואר ראשון בתקשורת עם תואר ראשון במשפטים, ניתן להשתלב במגוון מקצועות בתחום המדיה; בשילוב הסמכת עו"ד עם תואר ראשון בפסיכולוגיה, ניתן ללכת לתחום המשפט הפלילי; האפשרויות הן רבות, והבחירה תלויה באישיותו של הבוחר, כמו גם בצרכיו המקצועיים, כישוריו ותחומי העניין שלו. 

 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה