פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון

לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון - כללי


הנדסת כימיה או הנדסה כימית מקיף את כל הנושא של ייצור והפקה של כימיקלים. כמעט כל המוצרים שאנחנו מכירים ופוגשים בחיי היומיום עוברים איזשהו תהליך של הנדסה כימית. מבין המוצרים שמיוצרים בטכנולוגיה של הנדסה כימית אפשר למצוא פולימרים, פלסטיק, תרופות, נייר, דלקים ומוצרי נפט, חומרי ניקוי, תכשירי קוסמטיקה, צבעים, בשמים, חומרי הדברה, דשנים ועוד. כל הנושא של מחקר, פיתוח וייצור חומרים חדשים ותרכובות חומרים נכנס תחת ההנדסה הכימית והנדסת החומרים. ישנה דרישה תמידית לפיתוח חומרים חדשים או שיפור חומרים קיימים על מנת ליצור מוצרים יעילים שעונים על צרכים רבים יותר.


לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון - הגשמה


אם בחרת לעסוק בתחום מעניין ויצירתי שמשלב ידע הנדסי וכימי, לימודי הנדסה כימית יתנו לך את הידע התאורטי והכלים המעשיים לעשות זאת. תוכל להשתלב במגוון מקומות תעסוקה בתחומי הקוסמטיקה, תרופות, פלסטיק, מוצרי תעשייה ועוד. אנחנו בהגשמה נעזור לך למצוא את המקום המתאים ביותר עבורך ללימודים.


לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון - נושאי לימוד


במהלך הלימודים אתה תלמד על מרכיבי החומרים ותכונותיהם, איך לחקור, לשנות, לשלב ולפתח את החומר ועוד. תלמד קורסים כמו מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, מדעי החיים, אלקטרומגנטיות, כימיה אורגנית ופולימרים וכדומה. כמו כן תלמד מקצועות כללים מתחום ההנדסה ויישומי מחשב. הלימודים יכשירו אותך גם בידע התאורטי הנדרש כדי לבצע את הפונקציות השונות של המהנדס הכימי וגם בידע היישומי של הכלים השונים העומדים לרשות העוסק בהנדסה כימית.


לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון - מסלולי לימוד והתמחויות


ישנם מספר התמחויות אפשריות בלימודי הנדסה כימית כמו טכנולוגיות מים, הנדסת תעשייה תהליכית, ביוטכנולוגיה, כימיה תרופתית, כימיה של המזון ואחרות בהתאם למוסד הלימודים. נתונים ספציפיים ניתן יהיה לקבל ממוסד הלימודים.


לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון - תעודה


עם סיום הלימודים ועמידה בהצלחה בתנאי מוסד הלימודים, תהיה זכאי לתודת תואר ראשון B.Sc בהנדסה כימית. מוסדות הלימודים זוכים במוניטין בעקבות הצלחת בוגריהם, תרומתם לתחום ורמת הידע שהם מקנים ולכן היוקרה של התעודה שונה בין מוסדות הלימוד.


לימודי הנדסה כימית לתואר ראשון - תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הנדסה כימית משתנים ממוסד לימודים אחד לאחר ומסתמכים על ציון המבחן הפסיכומטרי בשקלול עם ציון ממוצע הבגרות. מוסדות לימודים בעלי מוניטין וביקוש עשויים להעמיד תנאי קבלה קשים יותר. ניתן ליצור קשר עם מוסדות הלימודים כדי לברר מהם תנאי הקבלה בכל אחד מהם.
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה