פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי תקשורת לתואר ראשון


תקשורת כללי


תקשורת היא למעשה ההעברה של חלקיק, רעיון או חפץ דרך מרחק מנקודה אחת לנקודה אחרת עם ההתכוונות שבנקודת הקבלה יתרחש שכפול והבנה של מה שנבע מנקודת המקור.
סביב עיקרון זה ניתן לראות את כל מחזורי התקשורת בחיים, התקשורת התחילה בתקשורת באמצעות שפת הגוף וסימנים גופניים משם התפתחה התקשורת המילולית באמצעות קול וצלילים, בהמשך הגיעו ציורי המערות והסימנים שניתן היה לתקשר מבלי שנקודת המקור והקבלה יהיו באותו מקום. ההתפתחות הבאה בתקשורת הייתה התקשורת הכתובה, היא שוכללה ואמצעי ההעברה התפתחו גם הם מפפירוס ועד לשיטות דפוס חדשניות.

במאה ה- 19 התפתחה התקשורת האלקטרונית: טלגרף, טלפון, רדיו. ואז הגיע הצילום וממנו סרטים ומאוחר יותר הטלוויזיה. תקשורת המחשבים והאינטרנט  הגיעו בהמשך ואחריהם התפתח תחום התקשורת האלחוטית, מכשירי הסלולר והיום המחשבים הניידים והסמרטפונים.

כל אלה הנם מכשירי ואמצעי תקשורת להעברת רעיונות, חלקיקים ומסרים בין אנשים, כפי שאנחנו רואים התחום הזה לא מפסיק להתפתח ולהשתפר עם הזמן כדי לספק תקשורת ברמה גבוהה יותר.


תקשורת המונים ולימודי תקשורת


אספקט נוסף של תקשורת שהתפתח הוא תקשורת המונים: טלוויזיה, עיתונות כתובה, עיתונות מצולמת ואינטרנט. ענף זה מפותח מאוד היום ומספק לנו חדשות, אקטואליה, רכילות, מידע ואף בידור לשעות הפנאי. כלי נוסף שהתפתח הוא הפרסום והתעמולה. עקרון תקשורת ההמונים הוא פניה לציבור רחב של אנשים עם מסר אחד זאת אומרת שנקודת מקור אחד מעבירה את המסר לנקודות קבלה רבות.

הענף הזה מאוד מפותח היום וכל תחום לימודי התקשורת סובבים אותו. לימודי התקשורת ובעיקר לימודי תקשורת לתעודה נותנים את הידע התאורטי והמעשי על ההיבטים השונים של תקשורת, על המדיות השונות ואיך ניתן להשתמש בכל אחד מהכלים הללו בהתאם לתחום בו ירצו להתמחות בהמשך.לימודי תקשורת לתואר ראשון/לימודי תקשורת לתעודה


לימודים לתואר בתקשורת נותנים לסטודנט את הרקע וההיסטוריה של תקשורת ואת ההשפעה של תקשורת המונים על הציבור, הסטודנט לומד ומנתח את השפעה של תקשורת ואיך להשתמש בתקשורת כדי להשיג תוצאה רצויה. לימודי התואר הראשון בתקשורת מתחילים בלימודי יסודות עיוניים ולאחר מכן ניתן להתמחות בפרסום, קולנוע, תקשורת דיגיטלית ועוד.


נושאי לימוד עיקריים


עיתונות וכתיבה לעיתונות, פרסום, שיווק, רדיו ושידור ברדיו, כתיבה שיווקית, צילום, צילום קולנוע, תסריטאות, אינטרנט ועוד נושאים רבים שהסטודנט יבחר לפי ההתמחות שאותה ירצה. לימודי תקשורת לתואר ראשון כוללים באופן טבעי גם תחומים כגון: פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, מדע הפוליטיקה, כלכלה, רטוריקה, ניהול, ספרות, דקדוק, סמנטיקה ועוד.


תעודה


הלימודים לתואר ראשון בתקשורת מקנים תעודת B.A בתקשורת


עבודה/תחומי עיסוק

- משרדי פרסום ושיווק על מקצועותיהם השונים
- עיתונים וכתבי עת
- חברות הפקה וטלוויזיה
- קולנוע ואולפנים
- מערכות אינטרנט - פרסום, תוכן, קידום ושיווק.

 
 
 
 
 
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה