פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי משאבי אנוש לתואר ראשון

אם החלטת ללמוד לתואר ראשון במשאבי אנוש אז קודם כל כמה מילים על הנושא, המשאב האנושי היום הוא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר להצלחה של ארגון, עסק או מיזם. הידע של איך לגייס כוח אדם, להציב על תפקיד,  להכשיר ולהניע לתפוקה חשוב מאוד ואף קובע במידה רבה את השגשוג של הארגון.

לימודי משאבי אנוש יתנו לך את הכלים הנחוצים כדי להפיק את המקסימום האפשרי מהמשאב האנושי, כמו כן מעבר לדאגה לרווחתו של הארגון, ההנהלה והבעלים תהיה אחראי לרווחתו של העובד עצמו, הידע של איך לתגמל ולדאוג לרווחת העובדים יוודא שהעובדים מרוצים ונהנים בעבודתם ותומכים בארגון מתוך בחירה ונאמנות.

אפשר לראות שבעבר בעלי העסקים התייחסו אל העובדים כאל פועלים ללא כל זכויות או יכולת בחירה ועם השנים מעמד הפועלים והעובדים השתפר והתמסד תחת גופים שונים ואיגודים מקצועיים, ישנם מקומות עבודה שלעובדים יש גישה לחדרי כושר, מנוחה, משחקים ועוד והכל כדי להפיק יותר מיכולתו ויצירתיותו של העובד.

ובכן, אתה כמנהל משאבי אנוש צריך למצוא את העובד המתאים ביותר לצורכי ורווחת הארגון, להכשירו, לדאוג לפיתוח הקרירה התעסוקתית שלו, מסלולי קידום ושכר. עליך להתאים את עבודתך למדיניות הארגון ולמגבלות הקיימות ולכן התחום מאוד רחב ויצירתי.


לימודי משאבי אנוש - כללי


לימודי ניהול משאבי אנוש לתעודה אפשר ללמוד כנושא נפרד, אבל ברוב המקרים הנושא נלמד בשילוב עם נושא אחר עם התמחות בניהול משאבי אנוש כמו: כלכלה, מנהל עסקים, סוציולוגיה ועוד. היות והנושא עוסק באנשים הוא קשור לתחומי מדעי החברה, התנהגות, פסיכולוגיה וסוציולוגיה.

הלימודים במסגרת האקדמית נמשכים שלוש שנים ומזכים בתעודת BA. משם יכול הסטודנט להמשיך ללימודים לתואר שני או לעשות זאת לאחר קבלה לתפקיד.

אפשרויות העסקה


מנהל משאבי אנוש יכול למצוא עבודה כמנהל משאבי אנוש בארגונים, משרדים, תפקידים ציבוריים ועוד. היות וניתן ללמוד את המקצוע בשילוב עם לימודי ניהול וכלכלה, זה לא יהיה קשה להתקדם הלאה בתפקידים בארגון לתפקידי ניהול בכירים, היכולת לטפל במשאב האנושי היא חשובה במסגרת הארגון לכל תפקיד ניהולי.
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה