פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח

לימודי כלכלה לתואר ראשון


כלכלה כללי

לימודי כלכלה לתואר ראשון
כלכלה עוסקת בכלל האספקטים החומריים של החיים והפעילות החברתית המשפיעים על רווחתו ותועלתו של האדם. דרך נוספת ומודרנית לעיסוק של תורת הכלכלה - להפנות את אותם משאבים אל המקומות בהם הם הכי מבוקשים על ידי האנשים, וזה למען רווחתה של החברה האנושית, ניצול המשאבים וכדי שאנשים יחיו ברמת חיים גבוהה יותר.

הכלכלה מחולקת לשתי קטגוריות עיקריות:

- כלכלה מיקרו - העוסקת בבעיות של יצרנים יחידים, שווקים יחידים ושווקים יחידים.
- כלכלה מקרו - עוסקת באופן נרחב במשק כולו, במקרו כלכלה נבחן את ההיצע והביקוש במשק כולו ולא רק בשוק מסוים או שנבחן את רמת המחירים הכללית במשק ולא את מחירו של מוצר בודד. מקרו כלכלה תבחן נושאים כמו אבטלה, אינפלציה וצמיחה כלכלית.


מסלולי לימוד


לימודי כלכלה לתעודה בדרך כלל נלמדים במסלול דו חוגי למרות שניתן ללמוד לתואר ראשון בכלכלה במסלול חד חוגי. ישנם מסלולים רבים ביניהם: לימודי כלכלה וניהול / לימודי כלכלה ומנהל עסקים / לימודי כלכלה וחשבונאות / לימודי כלכלה / לימודי כלכלה התנהגותית / לימודי כלכלה ומנהל עסקים / לימודי כלכלה וחשבונאות / לימודי כלכלה ושוק ההון / לימודי כלכלה ותקשורת / לימודי כלכלה שיווק ופרסום  / לימודי כלכלה ומשפטים / לימודי כלכלה ופסיכולוגיה ועוד.


לימודי כלכלה - תכנית לימודים


במהלך לימודי הכלכלה נלמדים קורסים רבים ביניהם: מיקרו כלכלה, מקרו כלכלה, תורת המימון, תורת השיווק, מתמטיקה, מודלים מתמטיים ויישומים בכלכלה, ביקוש והיצע, מודלים של השקעה, הקצאת משאבים, מונופולים, מקסום רווחים בתנאי תחרות, לקיחת סיכונים, מודלים של תחרות, תורת המשחקים, פונקציית הייצור, סטטיסטיקה, מודלים של תצרוכת וחסכון, ניצול משאבים, אקטואליה, דיני מסים, חקר ביצועים, ועוד. בנוסף, היות ותחום הכלכלה הנו תחום רחב ונלמד במסלול דו חוגי ברוב המקרים, ישנם קורסים רבים אחרים שנלמדים כדי להשלים לימודים לתואר ראשון.

משך הלימודים ותעודה


משך הלימודים תלוי במוסד הלימוד ונמשך 3 עד 4 שנים אקדמיות, בתום הלימודים זכאי הסטודנט לתעודת B.A בכלכלה.


אפשרויות תעסוקה


תחום הכלכלה נוגע בכל אזורי החיים והחברה, ניתן להשתלב בעבודה בבנקים, ארגונים פיננסים אחרים, משרות במימון, שיווק והפצה. כלכלנים יכולים לשמש כיועצים בחברות ועסקים, משרות הקשורות בשוק ההון ועוד. הידע הרחב על שהם רוכשים בכלכלה נותן להם את היכולת לנהל ולהוביל חברות ועסקים ולהחזיק משרות מפתח.
פנו ללא התחייבות לקבלת הצעה ממוסדות לימוד רלוונטיים   |   טל: 0723341778
שלח
פרסום תגובה
    
  פרסם תגובה